موفقیت چشم‌گیر انگلیس در جذب سرمایه‌گذار خارجی از طریق اعطای اقامت

موفقیت چشم‌گیر انگلیس در جذب سرمایه‌گذار خارجی از طریق اعطای اقامت

سختگیرانه‌تر شدن قوانین ویزای سرمایه‌گذاری آمریکا در کنار تسهیل شرایط از جانب دولت انگلیس باعث شده است این کشور مقصد جذاب‌تری برای مهاجران ثروتمند باشد.

شمار میلیونرها و میلیاردرهایی که خواهان استفاده از برنامه‌های سرمایه‌گذاری انگلیس هستند سال گذشته افزایشی ۴۶ درصدی یافته است. در دوازده ماه منتهی به مارس، ۴۰۵ فرد ثروتمند با ثروت خالص قابل توجه خواهان آمدن و سرمایه‌گذاری در انگلیس شده‌اند. طبق ویزای «تی یر ۱ »به متقاضیان به ازای سرمایه‌گذاری ۲ میلیون پوندی و بیشتر، اقامت سه ساله انگلیس داده می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، از متقاضیان خارجی سرمایه‌گذاری در انگلیس، ۱۲۳ نفر از چین، ۵۲ نفر از روسیه و ۲۴ نفر از ترکیه بودند. موسسه حقوقی « کولیر بریستو» اعلام کرده است که به دلیل تحولات عربستان، ترکیه و روسیه، شهروندان این کشورها به فکر انتقال سرمایه خود به انگلیس افتاده‌اند.

از طرف دیگر آمارها نشان می‌دهد از زمان روی کار آمدن دونالد ترامپ، تمایل اتباع خارجی برای سرمایه‌گذاری در آمریکا کمتر شده است. جیمز بادکوک- از کارکنان موسسه بریستو گفت: علی‌رغم فضای نااطمینانی بریگزیت، انگلیس برای بسیاری از ثروتمندان خارجی به عنوان مقصدی جذاب برای زندگی و سرمایه گذاری به شمار می‌رود.

 

منبع:ایندیپندنت

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند