میزان بودجه اختصاصی برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان

نمایندگان مجلس اسلامی تصویب کردند که هزار میلیارد تومان برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری در بودجه سال 97 اختصاص یابد.
میزان بودجه اختصاصی برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان

نمایندگان مجلس اسلامی تصویب کردند که هزار میلیارد تومان برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری در بودجه سال ۹۷ اختصاص یابد.

به گزارش تجارت‌نیوز، نمایندگان در ادامه جلسه علنی امروز (پنجشنبه)، مجلس شورای اسلامی بند الحاقی به تبصره ۱۲ بخش هزینه‌ای بودجه ۹۷ را با ۱۳۸ رای موافق، ۹ رای مخالف، ۵ رای ممتنع از ۲۰۱ نماینده حاضر تصویب کردند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی به دولت اجازه دادند معادل ۲۰ درصد از اعتبارات هزینه‌ای در ردیف‌های کمک‌های بلاعوض که مربوط به قوای مختلف است را تا سقف ۱۰ هزار میلیارد ریال کسر کرده و به ردیف ۳۷-۵۳۰۰۰۰ موضوع همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری اضافه کند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی همچنین، دولت را مجاز کردند اعتبار ردیف ۳۷-۵۵۰۰۰۰ جدول شماره (۹) این قانون را برای افزایش و متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح با اولویت کسانی که دریافتی‌ ماهانه آن‌ها کمتر از ۲۰ ‌میلیون ریال است، براساس آیین‌نامه اجرایی که توسط سازمان برنامه و بودجه کشور با همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط تهیه می‌شود و به تصویب هیات وزیران می‌رسد را اختصاص دهد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی، صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح را مکلف کردند که افزایش احکام حقوقی سال ۱۳۹۷ بازنشستگان ذی‌نفع ناشی از اجرای این حکم را از اول فروردین ۱۳۹۷ اعمال کند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی همچنین یک پیشنهاد دیگر الحاقی به تبصره ۱۲ را با ۱۳۵ رای موافق، ۱۰ رای مخالف، ۵ رای ممتنع از ۲۰۰ نماینده حاضر تصویب کردند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی به دولت اجازه دادند از محل منابع حاصل از فروش اموال و دارایی‌های منقول و غیرمنقول مازاد خود نسبت به تامین منابع مالی برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان اقدام کند.

علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی؛ در هنگام تصویب این دو پیشنهاد گفت: در این دو بند حدود دو هزار میلیارد تومان برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان اختصاص داده شده است.

 

منبع: ایرنا

این مطلب را به اشتراک بگذارید