نارنگی در بازار همچنان می‌تازد

در هفته‌های اخیر قیمت برخی محصولات از قبیل نارنگی، خرمالو و گوجه فرنگی به سبب کمبود با نوساناتی در بازار روبرو شده است.
نارنگی در بازار همچنان می‌تازد

در هفته‌های اخیر قیمت انواع میوه و تره‌بار در بازار تغییر چندانی نداشت و تنها نرخ محصولاتی از قبیل نارنگی، خرمالو و گوجه فرنگی در بازار دستخوش تغییر و تحولاتی قرار گرفته است.

به گزارش تجارت‌نیوز، آخرین بررسی از بازار میوه و تره بار حاکی از آن است که قیمت هر کیلو نارنگی ۴ هزار و ۸۰۰ تا ۸ هزار، پرتقال جنوب ۷ تا ۸ هزار، پرتقال شمال ۲ تا ۳ هزار و ۵۰۰، سیب ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار، انار ۶ تا ۷ هزار و ۵۰۰ و گوجه فرنگی ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار تومان است.

یکی از فروشندگان می‌گوید: کمبود زمینه نارنگی، خرمالو و گوجه فرنگی در میدان دلیل اصلی نوسان قیمت این محصولات به شمار می‌رود.

علی صابری رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره‌بار از رکود حاکم بر بازار میوه و تره‌بار خبر داد و گفت: با توجه به جریان‌های اخیر، رکود سنگینی بر بازار تمامی اقلام از جمله میوه حاکم شده است.

وی افزود: همه ساله در این فصل قیمت گوجه فرنگی با نوساناتی در بازار روبرو می‌شود که با عرضه انبوه محصول در روزهای آینده، دوباره قیمت‌ها کاهش خواهد یافت.

صابری ادامه داد: با توجه به فراوانی و رکود بازار، قیمت تمامی محصولات ۵ تا ۱۰ درصد کاهش یافته است.

این مقام مسئول قیمت هر کیلو لیمو‌شیرین را ۳ هزار و ۲۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد و گفت: نرخ هر کیلو انار ۴ هزار و ۵۰۰ تا ۶ هزار، انگور شاهرودی ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار و ۵۰۰، پرتقال شمال هزار و ۲۰۰ تا ۲ هزار، پرتقال جنوب ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان است.

وی با اشاره به نرخ سایر میوه‌ها در بازار بیان کرد: هر کیلو خیار رسمی با نرخ هزار و ۳۰۰ تا هزار و ۶۰۰، خیار گلخانه هزار و ۷۰۰ تا ۲ هزار و ۲۰۰، سیب هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰، کیوی هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰، نارنگی یافا هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰، نارنگی انشو هزار و ۲۰۰ تا ۲ هزار و هندوانه هزار تا هزار و ۸۰۰ تومان در میدان عرضه می‌شود.

رئیس اتحادیه اصناف بارفروشان میوه و تره بار نرخ هر کیلو گوجه فرنگی گلخانه ۴ تا ۴ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد و افزود: همچنین قیمت هر کیلو گوجه فرنگی نو هزار و ۷۰۰ تا ۲ هزار و ۲۰۰، پیاز هزار تا هزار و ۳۰۰، سیب‌زمینی ۶۰۰ تا ۹۰۰، فلفل دلمه سبز هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار، فلفل دلمه رنگی ۷ هزار و ۵۰۰ تا ۸ هزار، شلغم هزار تا هزار و ۳۰۰ تومان است.

وی نرخ هر کیلو لیموترش سنگی ۷ هزار و ۵۰۰ تا ۸ هزار و ۵۰۰، لوبیا سبز ۳ هزارو ۵۰۰ تا ۴ هزار، کاهو رسمی هزار تا هزار و ۲۰۰ و بادمجان هزار و ۵۰۰ تا هزار و ۸۰۰ تومان است.

به گفته صابری؛ قیمت هر کیلو سبزی خوردن هزار تا هزار و ۳۰۰ و سبزی جور (پلو، آش، قورمه) ۷۰۰ تا هزار تومان است.

این مقام مسئول بازار میوه در روزهای آتی را پیش‌بینی کرد و گفت: با توجه به شرایط کنونی عرضه و تقاضا، امکان پیش‌بینی قیمت در روزهای آتی وجود ندارد.

 

منبع: افکارنیوز

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز