نانوایی‌ها مثل همیشه در راس شکایات مردمی

نانوایی‌ها مثل همیشه در راس شکایات مردمی

مدیر کل امور حقوقی و تعزیرات سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با ارائه آخرین آمار شکایات مردمی در آبان‌ماه، اعلام کرد: نانوایی‌ها، تعمیرگاه‌ها، میوه‌فروشی‌ها و پارکینگ‌های شهری مثل همیشه در صدر شکایات مردمی قرار دارند.

غلامرضا صارمیان، اظهار کرد: طی آبان امسال در مجموع 13 هزار و 332 فقره شکایت مردمی در خصوص تخلفات صنفی و غیر‌‍صنفی از طریق تلفن 124 ستاد خبری استان‌ها دریافت شد که از این تعداد 70 درصد شکایات مورد رسیدگی قرار گرفته است و 30 درصد باقی مانده نیازمند کارشناسی یا استعلام از مراجع ذیربط است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی افزود: از مجموع شکایات 85 درصد مربوط به کالا و 15 درصد مربوط به خدمات بوده است؛ به‌طوری‌که بیشترین گزارش در بخش کالایی از نان و میوه بوده و در بخش خدمات از تعمیرگاه‌های خودروهای سبک و پارکینگ‌های شهری بوده است.

صارمیان درباره نوع تخلف نیز گفت: گران‌فروشی و کم‌فروشی در صدر عناوین تخلف گزارش‌های دریافتی قرار دارد.

مدیر کل امور حقوقی و تعزیرات سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اظهار کرد: از مجموع شکایات دریافتی 428 فقره (سه درصد از کل شکایات) با برآورد ارزش بیش از چهار میلیارد تومان که زیان آن صرفا توجه شخص شاکی بوده در کارگروه‌های رسیدگی استانی منجر به مصالحه و جلب رضایت شاکیان شده و از تشکیل و ارجاع پرونده اجتناب شده است.

وی با بیان اینکه تلاش شده پس از دریافت شکایات در کوتاه‌ترین زمان ممکن به موضوع رسیدگی شود، توضیح داد: بازرسان این سازمان در سراسر کشور همزمان به بازرسی و نظارت می‌پردازند و در تهران با استقرار هفت منطقه، پس از دریافت شکایات در کمترین مدت در محل حضور یافته و نسبت به بررسی شکایات و ارائه گزارش اقدام می‌کنند و مردم می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف واحد صنفی اعم از عدم درج قیمت، کم فروشی، گران‌فروشی و… با شماره تلفن 124 یا مراجعه به سازمان‌ها و ادارات صنعت، معدن و تجارت استان‌ها و شهرستان‌ها موارد تخلف را گزارش کنند.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند