کد خبر: 189233

نحوه اعطای وام ۱۵میلیونی به تولیدکنندگان اپلیکیشن

در راستای حمایت از تولید نرم‌افزارهای کاربردی ایمن و محتوای چندرسانه‌ای موبایل، وزارت ارتباطات مبلغ ۱۵میلیون تومان تسهیلات برای هر درخواست توسعه‌دهندگان این نرم‌افزارها در‌ نظر گرفت.

شورای دستیاران امور جوانان وزارت ارتباطات تشکیل شد
سرویس تکنولوژی -

مطابق با دستورالعمل اعطای تسهیلات از محل وجوه اداره شده وزارت ارتباطات که سال گذشته به تصویب هیات وزیران رسیده است، حمایت از توسعه‌دهندگان حقیقی و حقوقی اپلیکیشن‌های ایمن و محتوای چندرسانه‌ای تلفن همراه در دستور کار این وزارتخانه قرار دارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، براین اساس این وزارتخانه پیش از این تا پایان آبان‌ماه به توسعه‌دهندگان حقیقی و حقوقی نرم افزارهای کاربردی ایمن و محتوای چندرسانه‌ای تلفن همراه زمان داد تا درخواست خود را برای دریافت این تسهیلات اعلام کنند.

بررسی‌ها از این دستورالعمل نشان می‌دهد که سقف تسهیلات درنظر گرفته شده برای توسعه‌دهندگان حقیقی و حقوقی اپلیکیشن به ازای هر متقاضی مبلغ ۱۵ میلیون تومان است.

برای درخواست بیش از ۱۵ میلیون تومان باید درخواست‌کنندگان از طریق ثبت نام در فراخوان طرح‌های فناورانه اقدام کنند.

ارائه این تسهیلات برای تولید و یا توسعه اپلیکیشن‌های ارزشمند بر مبنای برنامه کسب‌و‌کار مشخصی است که باید به تأیید کارگروه ارزیابی این تسهیلات برسد.

همچنین این تسهیلات به افرادی تعلق می‌گیرد که درگذشته حداقل یک اپلیکیشن با کیفیت موبایل تولید کرده باشند.

برنامه کسب‌و‌کار متقاضیان (بیزینس پلن) باید به صورت مبسوط و بر اساس قالب ارائه شده از سوی دبیرخانه وام وجوه اداره شده، ارائه شود.

طرح‌های متقاضیان از طریق وبگاه وجوه اداره شده وزارت ارتباطات پس از ارزیابی کارگروه استانی و تایید نهایی در دبیرخانه کارگروه، برای طی مراحل بعدی به صندوق کارآفرینی امید معرفی می‌شوند.

این کارگروه شامل مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات هر استان، نماینده پارک علم و فناوری استان، نماینده صندوق کارآفرینی امید، نماینده سازمان نظام صنفی رایانه‌ای و یک نفر از خبرگان و توسعه‌دهندگان باسابقه نرم افزارهای کاربردی موبایل به انتخاب مدیرکل ICT استانی است که متقاضی از آن اقدام کرده است.

درهمین حال طبق اعلام وزارت ارتباطات، اعتبارات موردنیاز برای اعطای تسهیلات به متقاضیان حقیقی از محل منابع صندوق کارآفرینی امید و به متقاضیان حقوقی از محل وجوه اداره شده وزارت ارتباطات پرداخت خواهد شد.

 

منبع: مهر

گزیده‌های وب

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.05)
1332.4
0.66
مثقال طلا (%0.02)
624400
1,000
سکه امامی (%0.02)
1528500
3,000
دلار (%0)
4494
0
یورو (%0.55)
5818
320
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.