موضوعات داغ:

نشانه‌هایی از حذف ارز 4200 تومانی

نشانه‌هایی از حذف ارز 4200 تومانی

در حالی که مدتی است، زمزمه حذف ارز 4200 تومانی در برخی محافل، از جمله بین اهالی بورس به صورت جدی‌تر مطرح شده اکنون نشانه‌هایی جدی‌تر در اظهارات رئیس اتاق بازرگانی تهران و وزیر صمت درباره این موضوع ظاهر شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، البته هنوز جزئیاتی درباره زمان، میزان و کیفیت این موضوع ارائه نشده است.

خوانساری، رئیس اتاق بازرگانی تهران در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: اتاق بازرگانی و بخش خصوصی همان طور که پیش از این بارها اعلام کرده، با توزیع ارز ۴۲۰۰ تومانی و به طور کلی با ارز چند نرخی مخالف است زیرا به نظر ما ارز چند نرخی فقط رانت و فساد را افزایش می‌دهد و کمکی به بهبود اوضاع اقتصادی کشور نمی‌کند.

مسعود خوانساری با اشاره به نشانه‌های مثبتی که در عملکرد ارزی دولت در ماه‌های اخیر دیده می‌شود، تصریح کرد: کاهش توزیع این نوع ارز و محدود شدن کالاهایی که ارز ۴۲۰۰ تومانی دریافت می‌کنند، نشانه‌های مثبتی از تغییر نگاه دولت در این زمینه است و امیدواریم با تداوم این روند به سمت حذف ارز دولتی حرکت کنیم.

خوانساری افزود: مذاکرات خود با دولت را در این زمینه ادامه خواهم داد.

گفتنی است، مدرس خیابانی قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی، به تازگی اعلام کرده که فعلا دولت برنامه‌ای برای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی ندارد اما تعداد کالاهایی که این ارز را دریافت می‌کنند، کاهش یافته است.

همچین دوشنبه شب، وزیر صمت هم در برنامه تیتر امشب شبکه خبر، تغییر ارز 4200 تومانی به ارز نیمایی در برخی کالاها را به عنوان یکی از علل افزایش قیمت ها بیان کرده بود.

منبع: روزنامه خراسان

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند