کد خبر: 163327

نشست اوپک و شرکت‌های نفتی آمریکا

دبیرکل اوپک گفت، سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) به دنبال برگزاری دومین نشست خود با شرکت‌های نفتی مستقل آمریکایی و صندوق‌های اتکایی است.

نشست اوپک و شرکت‌های نفتی آمریکا
سرویس بازار -

محمد بارکیندو، دبیرکل اوپک گفت، سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) به دنبال برگزاری دومین نشست خود با شرکت‌های نفتی مستقل آمریکایی و صندوق‌های اتکایی است. وی افزود، هیچ تولیدکننده نفتی نمی‌تواند در انزوا ادامه حیات دهد.

به گزارش تجارت‌نیوز، دولت آمریکا عضو اوپک نیست و قانون آنتی‌تراست این کشور، واشنگتن را از هرگونه اقدام جمعی برای تاثیرگذاری بر قیمت کالاها، نظیر کاری که اوپک در دهه‌های گذشته انجام می داد، منع می‌کند.

بارکیندو گفت، این نشست ممکن است اواخر سال جاری میلادی یا اوایل سال آینده انجام گیرد.

دبیرکل اوپک ادامه داد: هر دو گروه -شرکت‌های مستقل نفتی و صندوق‌های اتکایی- به نحو فزاینده‌ای به بازیگران مهمی در بازارهای انرژی تبدیل شده‌اند.

بارکیندو که امسال در هیوستون آمریکا در دور نشست این دیدارها شرکت داشت افزود: کاری که ما قصد انجام آن را داریم، تعامل با این شرکت‌هایی است که در این بازارها فعالیت دارند و آنها نیز احساس می‌کنند از آشفتگی گاه‌به‌گاه و رو به کاهش بازار متضرر شده‌اند.

وی افزود: ما نمی‌توانیم در انزوا به حیات و فعالیتمان ادامه دهیم. جهان انرژی در حال گذراندن تغییرات ساختاری گسترده‌ای است. تحول حوزه انرژی واقعی است.

بارکیندو چند روز قبل از شرکت‌های نفت شیل آمریکا خواسته بود به توافق کاهش تولید بپیوندند.

اوپک و برخی دیگر از تولید‌کنندگان نفتی از جمله روسیه ، توافق کرده‌اند، در فاصله ژانویه ۲۰۱۷ تا پایان مارس ۲۰۱۸ روزانه حدود ۱٫۸ میلیون بشکه از تولید نفت خود را کاهش دهند تا با کاستن از حجم ذخایر جهانی نفت به افزایش قیمت‌ها کمک کنند.

 

منبع: تسنیم

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%1.44)
1329.2
18.8
مثقال طلا (%0.62)
668700
4100
سکه امامی (%0.42)
1621100
6800
دلار (%0)
4773
یورو (%0)
5836
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.