موضوعات داغ:

نشست جهانی هسته‌ای با حضور ایران در بلاروس برگزار شد

نشست جهانی هسته‌ای با حضور ایران در بلاروس برگزار شد

نشست سه روزه انجمن جهانی بهره‌برداران هسته‌ای (WANO) که جمهوری اسلامی ایران به عنوان عضو مرکز منطقه‌ای مسکو در آن حضور دارد، در مینسک پایتخت بلاروس با حضور هیات ایرانی برگزار شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، کانون مباحث این کنفرانس که مقام‌های بلاروسی، نمایندگان 31 کشور عضو، همچنین هیات‌هایی از دیگر کشورهای جهان شرکت داشتند، مسائل مرتبط با نیروگاه‌های تازه‌ساخت بود.

شرکت‌کنندگان در نشست هسته‌ای امروز و در آخرین دستور کار، تجربیات خود را در عرصه‌های مختلف استفاده از انرژی اتمی به اشتراک گذاشتند.

در جریان این کنفرانس، هیات‌های کارشناسی کشورهای مختلف از نیروگاه هسته‌ای در حال ساخت بلاروس نیز بازدید کردند.

هیات چهار نفره متشکل از کارشناسان شرکت تولید و توسعه انرژی اتمی نیز به عنوان اپراتورهای زیر مجموعه مرکز منطقه‌ای مسکو با همراهی نماینده سفارت جمهوری اسلامی ایران در کنفرانس مینسک شرکت داشت.

انجمن جهانی بهره‌برداران هسته‌ای (WANO) نهادی غیردولتی است که با توجه تجربه حادثه انفجار نیروگاه اتمی چرنوبیل در اوکراین جمهوری وقت اتحاد شوروی که سال ۱۹۸۶ رخ داد، تشکیل شد.

تبادل تجارب و ارتقای سطح ایمنی و عملکردی از اهداف اصلی این انجمن است که تمامی نیروگاه‌های اتمی در حال بهره‌برداری در ۳۱ کشور عضو آن هستند.

این انجمن با دفتر اصلی لندن و چهار مرکز منطقه‌ای پاریس، آتلانتا، توکیو و مسکو فعالیت می کند و شرکت تولید و توسعه انرژی اتمی ایران نیز یکی از اعضای این گروه تحت پوشش مرکز منطقه پایتخت روسیه است و از خدمات وانو بهره می‌گیرد.

 

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند