کد خبر: 170876

قطعه‌سازان ایرانی و خارجی گرد هم آمدند

گردهمایی قطعه‌سازان و خودروسازان ایران و اروپا به منظور تبادل اندیشه و فناوری برگزار شد.

قطعه‌سازان ایرانی و خارجی گرد هم آمدند
سرویس بازار -

این گردهمایی با حضور رئیس انجمن قطعه‌سازان کشورمان، قطعه‌سازانی از فرانسه، اتریش، آلمان، تایوان و کره جنوبی در هتل ارم تهران برپا شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، در این نشست که به منظور آشنایی و تبادل تکنولوژی و اندیشه حاضران و مدعوین برگزار شد، به گفته ی آقای فراهانی، رئیس انجمن قطعه‌سازان کشورمان و اعتقاد برخی تولیدکنندگان قطعه‌ساز وطنی، محرک و کمک‌کننده خوبی برای تبادل فکر و تکنولوژی به منظور ارتقای سطح کیفی محصولات و قطعات خودرویی تولید داخل خواهد بود، البته اگر در روند این همکاری و همفکری بومی‌سازی ۴۰ تا ۸۰ درصدی که پیشتر مورد توافق طرفین بود هم حاصل شود.

فراهانی رئیس انجمن قطعه‌سازان کشورمان از بی‌کلاه ماندن سر تولیدکنندگان ایرانی از سهم ۴۰ درصدی بهره‌مندی از تکنولوژی و بومی‌سازی آن خبر داد و افزود: با روندی که پیش روی قطعه‌سازان و خودروسازان داخلی است، در مدت زمان کوتاهی صنعت تولید و صنف تولدکنندگان قطعه در ایران با بیکاری و رکود مواجه می‌شود زیرا صنعت خودروی کشور به جای روی آوردن به تولید و بومی‌سازی نیازمندی‌های داخلی، به سی‌کی‌دی و واردات خودرو تمایل دارد.

سخنگوی انجمن قطعه‌سازان کشور نیز با تایید گفته‌های رئیس انجمن قطعه‌سازان، به مشروط بودن خروج خودروی پراید و پژو ۴۰۵ از خط تولید اشاره کرد و گفت: خروج این خودروها از خط تولید به شرطی انجام می‌شود که ورود خودروهای پژو ۵۰۸ و تعدادی دیگر از اتومبیل‌های وعده داده‌شده آغاز و به کشور بیاید. در غیر این صورت به منظور تامین نیاز داخل همچنان شاهد تولید پراید و ۴۰۵ خواهیم بود. البته برای پراید جایگزینی چون تیبا در نظر گرفته شده است.

 

منبع: صدا و سیما

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0)
1329.9
0.0
مثقال طلا (%0)
623000
سکه امامی (%0)
1478800
دلار (%0)
4500
یورو (%0)
5523
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.