کد خبر: 262034

نشست کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و سریلانکا برگزار می‌شود

وزارت صنعت و تجارت سریلانکا اعلام کرد پس از پیشنهاد تهران مبنی بر میزبانی دور جدید مذاکرات تجاری با سریلانکا در ماه اوت، کلمبو به دنبال تنوع بخشی به صادرات خود به ایران است.

سرویس اقتصاد کلان -

وزارت صنعت و تجارت سریلانکا اعلام کرد، پس از پیشنهاد تهران مبنی بر میزبانی دور جدید مذاکرات تجاری با سریلانکا در ماه اوت، کلمبو به دنبال تنوع بخشی به صادرات خود به ایران است.

به گزارش تجارت‌نیوز، بر اساس بیانیه وزارت صنعت و تجارت، محمد زائری امیرانی، سفیر ایران در کلمبو گفته، تهران علاقمند به میزبانی دوازدهمین نشست کمیسیونئ مشترک همکاری‌های اقتصادی دور کشور در اوایل ماه اوت است.

ریشاد باتیودین، وزیر بازرگانی سریلانکا گفت: چای ۹۰ درصد از صادرات ما به ایران را تشکیل می‌دهد و زمان آن رسیده که ما به سبد کالاهای صادراتی به ایران تنوع ببخشیم. نشست ماه اوت کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور می‌تواند ما را در دستیابی به این هدف یاری نماید.

آخرین نشست کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و سریلانکا در فوریه ۲۰۱۶ برگزار شده است.

علاقمندی به احیای مجدد مذاکرات تجاری دوجانبه بین ایران و سریلانکا پس از آن افزایش یافته که رئیس جمهوری سریلانکا در ماه گذشته میلادی ضمن سفر به تهران با مقامات ارشد ایرانی دیدار و گفت و گو کرد.

امیرانی افزود: نشست بعدی کمیسیون مشترک می‌تواند به رشد مبادلات تجاری ما که ضرورت ارتقاء روابط دو کشور است کمک کند.

حجم مبادلات تجاری بین ایران و سریلانکا در سال ۲۰۱۷ با ۴٫۵ درصد رشد به ۱۸۸ میلیون دلار رسید و سهم صادرات سریلانکا به ایران ۱۷۷ میلیون دلار بود. ایران نیز در سال گذشته ۱۱ میلیون دلار ماهی، کابل و سیم، انگور و محصولات پلاستیکی به سریلانکا صادر کرد.

 

منبع: تسنیم

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.