نمایشگاه لوور به مشهد می‌رود

نمایشگاه لوور به مشهد می‌رود

نمایشگاه لوور پس از پایان یافتن مدت برگزاری در موزه ملی ایران، به مدت ۲ ماه در موزه بزرگ خراسان شهر مشهد به نمایش درمی‌آید.

محمدرضا کارگر، مدیر کل امور موزه‌ها و اموال منقول تاریخی؛ از برگزاری نمایشگاه لوور در مشهد خبر داد و اظهار کرد: با توجه به موفقیت نمایشگاه لوور در تهران که در موزه ملی ایران برگزار و استقبال چشمگیری که از این نمایشگاه شد؛ ریاست سازمان میراث فرهنگی و معاون رئیس‌جمهور ابراز علاقه کردند که نمایشگاه لوور در موزه بزرگ خراسان که در مشهد مقدس قرار گرفته است، به نمایش در آید.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی افزود: در همین خصوص تلاش‌های زیادی شد و موزه لوور با کلیت آن موافقت کرد و ما در حال انجام مقدمات هستیم که پس از پایان یافتن نمایشگاه در موزه ملی ایران به مدت ۲ ماه این نمایشگاه در موزه بزرگ خراسان در شهر مشهد مقدس به نمایش در بیاید.

وی در بخش دیگری از سخنانش به برگزاری نمایشگاه آثار موزه‌ای ایران در هلند اشاره کرد و گفت: این نمایشگاه اواخر خرداد ماه در هلند افتتاح خواهد شد. این نمایشگاه با عنوان ایران؛ مهد تمدن برگزار می‌شود.

مدیر کل امور موزه‌ها خاطرنشان کرد: عمده آثاری که در این نمایشگاه به نمایش درمی آید، از موزه ملی ایران خواهد بود و از نظر دوره زمانی و تاریخی از پیش از تاریخ ایران تا دوره اسلامی را دربرمی گیرد.

تعداد آثاری که در «موزه ایران؛ مهد تمدن» در معرض دید عموم قرار می‌گیرند کمتر از ۲۰۰ عدد خواهد بود و این نمایشگاه تلاش می‌کند تا سیر تمدن ایران را از پیش از تاریخ تا دوره اسلامی معرفی کند.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند