نیروهای غیر رسمی تعیین تکلیف می‌شوند

نیروهای غیر رسمی تعیین تکلیف می‌شوند

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران خواستار تعیین تکلیف آن دسته از نیروهای غیر‌رسمی شده که پرداختی آنها مطابق مصوبات دولتی است. هادی ابوی می‌گوید تعیین تکلیف این نیروها می‌تواند بر مبنای سنوات کاری آنها و در یک فرآیند پنج ساله انجام شود.

 ابوی با اشاره به موضوع تعیین تکلیف کارکنان غیر رسمی اقدام مجلس در ورود به این موضوع و تلاش برای به ثمر نشستن آن را ارزشمند دانست و ابراز امیدواری کرد: «با پیگیری کمیسیون اجتماعی جلوی تبعیض و اجحاف به کارکنان غیر رسمی گرفته شود.»

به گزارش تجارت‌نیوز، وی افزود: «کمیسیون اجتماعی مصمم است تا این موضوع تا شهریور ماه تعیین تکلیف شود و ما هم معتقدیم که تکلیف نیروهای شرکتی، قراردادی و غیر رسمی باید هرچه سریعتر مشخص شود چون زیبنده نظام و مملکت نیست که نیروهای کار آن در این وضعیت بمانند و با تبعیض و احجاف با آنها برخورد شود.»

این مقام مسئول کارگری تصریح کرد: «امروز دو نفر که در یک اتاق مشغول کارند، قرارداد یکسان ندارند؛ ممکن است یکی مستخدم دولتی و دیگر نیروی پیمانی یا شرکتی باشد. نیروی رسمی از یک‌سری مزایا و رفاهیات برخوردار باشد ولی نیروی پیمانی این مزایا را نداشته باشد و اتفاقا کارهای سخت‌تر را هم به نیروی پیمانی یا شرکتی بدهند ولی حقوق و دستمزد آنها اختلاف فاحشی دارد؛ در حالی که هر دو یک کار را انجام می‌دهند که این عادلانه و شایسته نیست.»

ابوی درباره احتمال برخی مقاومت‌ها برای انجام این کار خاطرنشان کرد:«ممکن است مقاومتهایی به بهانه بار مالی نسبت به اجرای این طرح وجود داشته باشد اما راهکار دارد و یکی از راه‌ها این است که دولت بر اساس سنوات نیروهای غیررسمی اقدام کند و آنها را در اولویت قرار بدهد. پیشنهاد دیگر این است که دولت در یک فاصله چند ساله مثلا سه تا پنج ساله، هر سال بخشی از کارکنان غیر رسمی خود را ساماندهی و تعیین تکلیف کند.»

 

منبع: ایسنا

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند