کد خبر: 248386

نیمی از خودروهای حمل‌و‌نقل عمومی فرسوده هستند

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در راستای افزایش ارتقای حمل‌و‌نقل عمومی نسبت به نوسازی ناوگان و توسعه شبکه زیرساختی اقدام کنیم، گفت: در حال حاضر از ۴۵۰ هزار دستگاه خودروی حمل‌و‌نقل عمومی ۲۵۰ هزار دستگاه فرسوده هستند.

سرویس کسب‌وکار -

عبدالهاشم حسن‌نیا معاون وزیر راه و شهرسازی در مراسم آغاز تحویل ۵۰۰ دستگاه خودروی مینی‌بوس از محل طرح نوسازی و اشتغال‌زایی با وام ۴ درصد با بیان اینکه ۹۰ درصد بار و مسافر در کشور از طریق جاده انجام می‌شود، اظهار داشت: این آمار و ارقام جابجایی بار و مسافر از ظرفیت شبکه راهی نشان از اهمیت این حوزه دارد و در حال حاضر ۶۰۰ هزار نفر راننده کامیون و حمل و نقل عمومی مشغول به کار هستند.

به گزارش تجارت‌نیوز، رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با بیان اینکه در طول سال‌های گذشته کمتر به نوسازی ناوگان میبنی بوسی توجه شده است گفت: در قرارداد اخیر نوسازی ۲۰ هزار دستگاه خودروی حمل و نقل عمومی گردش مالی پنج هزار میلیارد تومانی ایجاد می‌شود که این طرح با حمایت بانک کارآفرین و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای انجام خواهد شد.

حسن‌نیا با اشاره به پرداخت سود تسهیلات نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی گفت: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از محل منابع خود بابت ارائه تسهیلات به طرح‌های نوسازی ناوگان یارانه سود می‌پردازد.

وی افزود: از دیگر اقدامات برای افزایش ایمنی حمل و نقل عمومی در کنار نوسازی ناوگان، بحث توسعه شبکه زیرساختی راه‌های کشور است.

حسن‌نیا ادامه داد: در حال حاضر شبکه بزرگراهی و آزادراهی کشور ۱۸ هزار کیلومتر است که باید در ۲ الی ۳ آینده به ۲۰ هزار کیلومتر افزایش یابد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به عمر ناوگان حمل و نقل عمومی گفت: در حال حاضر از ۴۵۰ هزار دستگاه خودروی حمل و نقل عمومی در بخش بار و مسافر، ۲۵۰ هزار دستگاه فرسوده هستند که باید هر چه زودتر اقدام به نوسازی این خودروهای فرسوده کنیم.

 

منبع: ایلنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.