کد خبر: 217864

نیمی از شرکت‌های تجاری از حملات باج‌افزاری نجات یافتند

نتایج یک بررسی پژوهشی نشان می‌دهد نیمی از صاحبان مشاغل و شرکت‌های تجاری هرگز نمی‌توانند داده‌های به سرقت رفته بعد از حملات باج‌افزاری را مجددا به‌دست آورند.

سرویس تکنولوژی -

این تحقیق که توسط شرکت سایبر اج انجام شده نشان می‌دهد معمولا پرداخت پول به بازیابی و باز پس‌گیری اطلاعات مسروقه از طریق باج‌افزارها منجر نمی‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، در نیمی از موارد افراد بعد از پرداخت باج هرگز دیگر داده‌های خود را نمی‌بینند و نیمه دیگر هم شاهد از دست رفتن کامل داده های خود خواهند بود.

در سال ۲۰۱۷ حدود ۵۵ درصد از پاسخ‌دهندگان از سازمان‌های مختلف تجاری قربانی حملات باج‌افزاری بوده‌اند.

از میان قربانیانی که از پرداخت پول به هکرها خودداری کردند (۶۱ درصد)، اکثریت قابل توجهی ( ۸۷ درصد) موفق به بازیابی داده‌های خود از طریق نسخه پشتیبان یا بک‌آپ تهیه شده بوده‌اند.

گزارش یادشده از طریق مصاحبه و گفتگو با ۱۲۰۰ تصمیم گیری حوزه امنیت فناوری اطلاعات در ۱۷ کشور جهان و در ۱۹ حوزه کاری صنعتی مختلف تهیه شده است.

این گزارش همچنین نشان می‌دهد برای اولین‌بار در ۵ سال گذشته درصد سازمان‌هایی که هدف حملات سایبری موفق قرار گرفته‌اند از ۷۹ درصد در سال ۲۰۱۶ به ۷۷ درصد در سال ۲۰۱۷ کاهش یافته که خبر خوشحال کننده‌ای محسوب می‌شود.

 

منبع: وی تری

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.