کد خبر: 174227

های‌وب برای خرید پارس‌آنلاین ۸۸۲ میلیارد تومان خواهد پرداخت

اسناد منتشرشده توسط های‌وب در سامانه کدال نشان از این دارد که مبلغ توافق‌شده برای تصاحب پارس‌آنلاین ۸۸۲ میلیارد تومان است.

های‌وب برای خرید پارس‌آنلاین ۸۸۲ میلیارد تومان خواهد پرداخت
سرویس تکنولوژی -

بر اساس اسناد منتشر‌شده توسط های‌وب در سامانه کدال که متعلق به سازمان بورس و اوراق بهادار است، اطلاعات بیشتری در رابطه با جزئیات تصاحب پارس‌آنلاین توسط های‌وب به دست آمده است. در صورتی که به سامانه کدال مراجعه کنید، مشاهده خواهید کرد که تاریخ انتشار این اسناد بعداز‌ظهر یکشنبه، ۱۲ آذرماه است.

به گزارش تجارت‌نیوز، از جمله مواردی که می‌توان به آن اشاره کرد، مبلغ مورد توافق برای تصاحب چهار شرکت از مجموع شرکت‌های متعلق به پارسان لین ارتباطات است. بر اساس نامه‌ای که مهر و امضای سیدایمان میری، مدیرعامل و نایب‌رئیس هیات‌مدیره های‌وب را می‌توان در پای آن دید، های‌وب مبلغ ۸۸۲۰ میلیارد ریال به سهامداران پارسان لین ارتباطات پرداخت خواهد کرد.

بر اساس این نامه، های‌وب اعلام کرده با توجه به اینکه این شرکت خود دارای مجوز FCP است، از این رو با موافقت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، پروانه FCP شرکت پارسان لین متوقف شده و سرویس‌دهی به مشترکان فعلی پارسان لین با بهره‌گیری از مجوز FCP‌ های‌وب ادامه خواهد یافت.

در این نامه پیش‌بینی شده است که مجموعه سود خالص شرکت‌های مورد قرارداد طی سال ۱۳۹۶ نزدیک به ۸۰ میلیارد تومان خواهد بود که از این رو، سود کسب‌شده به ازای هر سهم، ۲۰ تومان افزایش پیدا خواهد کرد.

در بند ۹ نامه مورد نظر نیز های‌وب اعلام کرده است که در حال حاضر برنامه‌ای برای ارائه پیشنهاد ادغام یا تملک به شرکت‌های دیگر ندارد؛ هرچند در ادامه به این نکته اشاره شده که پیش‌بینی قطعی این موضوع غیر ممکن است و تصمیم‌گیری در این خصوص تابع نیاز بازار و متناسب با امکانات و شرایط خواهد بود.

از نکات مهم در سند منتشر شده، پیش‌بینی سودی ۸۰ میلیارد تومانی برای مجموع چهار شرکتی است که با مبلغ ۸۸۲ میلیارد تومان تصاحب شده‌اند.

 

منبع: کدال

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0)
1347.3
مثقال طلا (%0)
631500
سکه امامی (%0)
1515500
دلار (%0)
4658
یورو (%0)
6097
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.