هتل‌های آنتالیا مملو از گردشگران ایرانی شد

هتل‌های آنتالیا مملو از گردشگران ایرانی شد

روزنامه خبر تورک چاپ ترکیه نوشت: 70 درصد ظرفیت هتل‌های شهر آنتالیا در طول ایام نوروز توسط گردشگران ایرانی رزرو شده است.

روزنامه خبر تورک چاپ ترکیه نوشت: 70 درصد ظرفیت هتل‌های شهر آنتالیا در طول ایام نوروز توسط گردشگران ایرانی رزرو شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از این رسانه، آب و هوای مناسب و امکانات تفریحی گسترده شهر آنتالیا امسال نیز موجب شد تا این شهر در ایام نوروز یکی از مقاصد اصلی گردشگران ایرانی شود.

به نوشته این رسانه، کوچه‌ها، خیابان‌ها و بسیاری از مراکز خرید آنتالیا در ایام نوروز مملو از گردشگران ایرانی است به طوری که صاحبان هتل‌های این شهر در مصاحبه با خبرنگاران محلی روزنامه خبرتورک به رزرو بیش از 70 درصدی اتاق‌ها توسط گردشگران ایرانی اشاره کردند.

چندی پیش روزنامه کارار نیز در گزارشی اعلام کرد که ایرانیان پس از گردشگران آلمانی و روسی بیشترین جمعیت گردشگران خارجی را در ترکیه تشکیل می‌دهند و بیشتر از گردشگران غربی هزینه می‌کنند.

روزنامه کارار در خصوص گردشگران خارجی در ترکیه با پروفسور اورهان ایچوز رییس دپارتمان راهنمای گردشگری دانشگاه یاشار گفت و گو کرده و به نقل از وی نوشت: گسترش روابط دو جانبه ایران و ترکیه و همچنین آشنایی بیشتر مردم ایران با شباهت‌های فرهنگی ترکیه، موجب شده است که سال به سال بر شمار گردشگران ایرانی در ترکیه افزوده شود به طوری که ایرانیان که در سال 2012 در ردیف هفتم گردشگران خارجی ترکیه بودند ولی سال گذشته در رتبه سوم گردشگران خارجی ترکیه جای گرفتند.

وی تاکید کرد: شمار گردشگران ایرانی در ترکیه در ماه‌های اولیه سال جاری نسبت به کشورهای دیگر بیشتر بود و در رتبه اول گردشگران خارجی ترکیه جای گرفتند.

وی شهرهای آنتالیا، استانبول و وان را مهمترین مقصد گردشگران ایرانی معرفی کرد و مدعی شد: گردشگران ایرانی 35 تا 40 درصد بیشتر از گردشگران غربی در ترکیه هزینه می‌کنند.

تعداد گردشگران ایرانی ایام تعطیلات عید سال گذشته ترکیه بیش از 250 هزار نفر بود و پیش بینی می‌شود که امسال این رقم به نحو محسوسی افزایش یابد.

سال گذشته بیش از 2.5 میلیون گردشگر ایرانی به ترکیه سفر کرده و بنا به اعلام کارشناسان بیش از 2.5 میلیارد دلار در ترکیه هزینه کردند.

 

منبع: ایران‌خبر

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند