هتل‌ها افزایش قیمت ندارند؟

هتل‌ها افزایش قیمت ندارند؟

حمزه‌زاده گفت: نرخ هتل‌ها تا مهرماه افزایشی ندارد و هرگونه افزایش نرخ بعد از مهرماه اتفاق می‌افتد.

جمشید حمزه‌زاده رئیس جامعه هتلداران ایران، درباره وضعیت فعلی هتل‌های کشور و میزان استقبال گردشگران تابستانی از آن‌ها گفت: در واقعیت وضعیت هتل‌ها به صورت میانگین کشوری نسبت به سال گذشته، با کاهش مستمر مسافر مواجه بوده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، البته ممکن است که برخی از هتل‌های خاص افزایش مسافر داشته باشند. نرخ هتل‌ها نیز تا مهرماه افزایشی ندارد و هرگونه افزایش نرخ هتل‌ها بعد از مهر ماه اتفاق می افتد. این امر بعد از مهرماه و پس از کارشناسی اعلام می شود.

وی افزود: همایش سراسری مالکان و مدیران کل هتل‌ها و هتل‌آپارتمان‌های کشور در چهارم مهر ماه برگزار می‌شود. این همایش یک روزه با حضور مقامات رسمی کشوری و سازمان‌های مرتبط برگزار می‌شود و هدف از برگزاری آن بررسی موانع و مشکلات صنعت هتلداری است.

رئیس جامعه هتلداران ایران وجود مراکز اقامتی غیر معتبر و غیر رسمی را مشکل جدی موجود بر سر راه فعالیت هتلداران دانست و اظهار کرد: وجود این مراکز موجب شده است که رقابت نابرابری ایجاد شود؛ زیرا این مراکز اقامتی مالیات و عوارض نمی‌دهند و بدون محدودیت و شناسنامه به راحتی مسافران داخلی و حتی مسافران خارجی را جذب می‌کنند.

در نتیجه مکان هایی چون هتل‌ها که علاوه بر محدودیت‌های موجود باید مالیات و عوارض بپردازند، با کاهش مستمر مسافر مواجه می‌شوند. گران شدن هزینه‌های سوخت، گاز، آب، تلفن، پرداخت حقوق کارگر و کارمندان نیز یکی دیگر از مشکلات موجود بر سر راه کار هتل‌ها است. این دو مشکل در کنار هم هتل‌داری ما را متضرر می‌کند.

حمزه‌زاده در بخش دیگری از سخنانش از سازمان میراث فرهنگی، وزارت آموزش و پرورش و سازمان‌هایی که مهمانسرای دولتی دارند، انتقاد شدیدی کرد و گفت: سیاست‌های اخیر این سازمان‌ها درباره خانه‌مسافر‌ها و مهمانسرا‌های دولتی به شدت سیاست‌های غلطی بوده است و به جای اینکه از هتل‌داری حمایت شود و کاری انجام دهند که هتل‌داری کشور پکیج‌های ارزان‌قیمت به آحاد مردم بدهد، از خانه‌مسافر‌ها و مسافرخانه‌های دولتی حمایت کردند و این امر در نهایت منجر به فدا شدن کیفیت خدمات و بروز مشکلات اجتماعی متعدد می‌شود.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند