هرمزگان صادر‌کننده شناورهای دریایی به کشورهای حاشیه خلیج فارس

هرمزگان صادر‌کننده شناورهای دریایی به کشورهای حاشیه خلیج فارس

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان از صادرات چهار فروند لنج فایبرگلاس صیادی و باری ساخته شده توسط کارگاه‌های شناورسازی این استان به مقصد کشورهای حاشیه خلیج فارس خبر داد.

اله مراد عفیفی‌پور طی سخنانی ضمن اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص ضرورت حمایت از تولیدات داخلی در سال ۹۷ و برنامه های حمایتی دولت در این خصوص، اظهار داشت: با توجه به تدابیر اتخاذ شده و تمهیدات صورت گرفته توسط سازمان بنادر و دریانوردی نه تنها روند واردات شناورهای سنتی شامل لنج های چوبی و فایبر گلاس باری و صیادی متوقف شده بلکه هم اکنون این استان به جایگاه مهم صادر کننده این شناورها در منطقه خلیج فارس نیز دست یافته است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی افزود: در نیمه دوم سال ۹۶، دو فروند لنج فایبرگلاس باری و صیادی به ترتیب به طول ۵۶ متر و ۲۵.۵ با نظارت کارشناسان اداره مرکزی بازرسی و ثبت شناوران اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان در داخل استان تولید و به کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس صادر شد.

عفیفی پور اضافه کرد: در سال جاری نیز کار ساخت دو فروند لنج باری فایبرگلاس به طول ۳۳ متر به پایان رسیده و این شناورها هم‌اکنون در مرحله طی شدن فرآیند صادرات به کشورهای همسایه جنوبی ایران قرار دارند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان گفت: شناورهای تولید شده در کارگاه‌های لنج‌سازی استان هرمزگان مطابق با قوانین و مقررات و تحت کلاس رده بندی موسسات ایرانی تولید و صادر می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: اداره مرکزی بازرسی و ثبت شناوران به‌عنوان یکی از قسمت های واحد دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان متولی پیگیری و اجرای مقررات ملی و بین‌المللی و تمامی امور مربوط به نظارت بر ساخت شناور در کارگاه‌ها و کارخانجات شناورسازی استان و همچنین ارائه خدمات ثبتی به شناوران تحت پرچم جمهوری اسلامی ایران است.

عفیفی پور یادآور شد: استان هرمزگان با بهره‌مندی از ۶۰ کارگاه فعال تولید شناورهای چوبی، فایبر گلاس، فلزی و آلومینیومی یکی از قطب‌های سازنده شناورهای دریایی در کشور محسوب می‌شود که این شناورها با نظارت کارشناسان مجرب و متخصص سازمان بنادر و با رعایت استانداردهای بین‌المللی تحت کلاس‌های موسسات رده‌بندی ایرانی تولید می‌شوند.

 

منبع: پانا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند