هر ماه چند نفر یارانه دریافت می‌کنند؟

هر ماه چند نفر یارانه دریافت می‌کنند؟

مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه‌ها بیان کرد که در هر ماه ۷۸ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر یارانه نقدی دریافت می‌کنند.

مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه‌ها با بیان اینکه در هر ماه ۷۸ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر یارانه نقدی دریافت می‌کنند، گفت: از ابتدای اجرای قانون هدفمندکردن یارانه‌ها تاکنون ۱۰۴ مرحله یارانه نقدی پرداخت شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، اکبر ایزدی، مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه‌ها، ضمن بیان این مطلب اعلام کرد: از ابتدای اجرای قانون هدفمندکردن یارانه‌ها تاکنون حدود ۸ میلیارد نفر یارانه نقدی دریافت کرده‌اند و در هر ماه حدود ۳۵۵۰ میلیارد تومان یارانه نقدی پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به گستره پرداخت یارانه نقدی در سراسر کشور و نیز اهمیت فوق‌العاده آن، تمامی منابع و مصارف سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها براساس نظرات و مصوبات مجلس محترم شورای اسلامی دریافت و هزینه می‌گردد، ضمن آنکه نهادهای نظارتی از جمله دیوان محاسبات کشور و سازمان بازرسی کشور نیز در آن نظارت کامل می‌نمایند.

وی با اشاره به عملکرد سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها در زمینه کاهش فقر خاطرنشان کرد: در بودجه عمومی کشور مبلغ ۸۴,۰۰۰ میلیارد ریال به منظور کاهش فقر مطلق در نظر گرفته شده است که تا پایان مهر ماه سال جاری مبلغ ۴۹,۴۶۶ میلیارد ریال در اختیار دستگاه‌های حمایتی از جمله کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی کشور قرار گرفته است. که در هر ماه علاوه بر یارانه نقدی به حسابشان واریز می‌گردد.

 

منبع: ایسنا

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند