هر ۴۵ دقیقه یک کشته در سوانح جاده‌ای نوروز

هر ۴۵ دقیقه یک کشته در سوانح جاده‌ای نوروز

سخنگوی فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به گزارش‌های ارائه شده از سوی رئیس جمعیت هلال احمر، سوانح جاده‌ای ۹ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته و هر ۴۵ دقیقه یک کشته در سوانح جاده‌ای نوروز داشته‌ایم.

مهرداد لاهوتی اظهار کرد: فراکسیون مستقلین صبح امروز نشستی با آقای پیوندی رئیس جمعیت هلال‌ احمر داشت که ایشان در این نشست گزارشی از وضعیت این سازمان و بودجه سال ۹۷ آن ارائه کرد که براساس آن بودجه این سازمان ۱۱ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است. همچنین در حال حاضر ۲۴ فروند هلیکوپتر در هلال‌احمر موجود است و اعتبار دو فروند دیگر نیز پرداخت شده که باید تحویل داده شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، سخنگوی فراکسیون مستقلین با اشاره به تاکید بر ضرورت آموزش نیروهای امدادی و آموزش‌های مستمر در این جلسه گفت: ۳۰۰ دستگاه ماشین امداد و نجات و آمبولانس برای هلال‌ احمر خریداری شده که به‌زودی به ناوگان حمل‌ونقل هلال‌احمر اضافه شده و در استان‌ها توزیع می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در این نشست موضوع سفرهای نورزوی هم طرح شد البته هلال‌ احمر تنها مرجع ارائه گزارش نیست اما طبق گزارش ارائه شده کشته‌های سوانح جاده‌ای نوروز امسال ۹ درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته و هر ۴۵ دقیقه یک کشته در تصادفات جاده‌ای داشتیم که آمار وحشتنانی است.

لاهوتی با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس سالانه ۱۵ هزار کشته در جنگ داشتیم، یادآور شد: درحال حاضر ۲۰ هزار کشته در سال در سوانح رانندگی داریم و با توجه به اینکه خیلی از افرادی که در اثر سوانح جاده‌ای فوت می‌کنند سر صحنه کشته نمی‌شوند و بعدا فوت می‌کنند جزو این آمار آورده نمی‌شود. بنابراین ما سالانه بیش از ۲۰ هزار کشته در سوانح جاده‌ای داریم.

وی در پایان اظهار کرد: قرار شد در جلسه دیگری با حضور همه دستگاه‌های امدادی اورژانس، پلیس راهداری و غیره موضوع مربوط به سوانح جاده‌ای مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند