کد خبر: 193890

ساخت خودروی فرمول یک چقدر خرج برمی‌دارد؟

هر ساله شرکت‌های خودروسازی میلیون‌ها دلار برای شرکت در مسابقه اتومبیلرانی فرمول یک هزینه می‌کنند. شرکت‌هایی چون فراری، بنز، رنو و… با ساخت خودروهای میلیون دلاری فرمول یک تلاش می‌کنند تا قهرمان بالاترین سطح مسابقات اتومبیلرانی شوند.

سرویس جامعه -

فرمول یک بالاترین سطح مسابقات اتومبیلرانی در جهان است که خودروهای فراری، رنو، مرسدس بنز، مک‌لارن، هوندا، استون مارتین و آلفارومئو در آن برای کسب عنوان قهرمانی رقابت می‌کنند.

به گزارش خبرنگار تجارت‌نیوز، مسابقات اتومبیلرانی فرمول یک از گران‌ترین و پرهزینه‌ترین ورزش‌های جهان است. شرکت‌های بزرگ خودروسازی برای رقابت در این مسابفات میلیون‌ها دلار خرج می‌کنند. خودروهای فرمول یک بیشتر شبیه هواپیماهایی بر روی زمین هست.

ساخت خودروها بیشترین هزینه -حدود ۳۶ میلیارد تومان- را برای شرکت‌های خودروسازی دارد. ۵۰ درصد از بودجه تیم‌ها صرف طراحی و ساخت موتور می‌شود. موتورهایی که قلب تپنده سریع‌ترین و گران‌ترین خودروهای جهان می‌شوند و صدایشان حتی از طریق گیرنده‌های تلویزیونی حس سرعت را به بینندگان منتقل می‌کند.

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.