هشدار بانک مرکزی آمریکا درباره بدهی‌های این کشور

بانک مرکزی آمریکا با ابراز نگرانی از بدهی‌ ۳۰ تریلیون دلاری، به مسئولان این کشور هشدار داد.
هشدار بانک مرکزی آمریکا درباره بدهی‌های این کشور

بانک مرکزی آمریکا با ابراز نگرانی از بدهی‌ ۳۰ تریلیون دلاری، به مسئولان این کشور هشدار داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از راشاتودی؛ بر اساس اعلام بانک مرکزی آمریکا، بدهی این کشور درحال حاضر ۲۰ تریلیون دلار است و طی یک دهه آینده به ۳۰ تریلیون دلار خواهد رسید که این مساله نگرانی مسئولان کشور را برانگیخته است.

راپرت‌ کپلان رئیس فدرال رزرو دالاس آمریکا اعلام کرد: «من معتقدم که فدرال رزرو باید به تدریج و با صبوری موجودی صندوق فدرال را طی سال ۲۰۱۸ افزایش دهد».

سوابق نشان می‌دهد که اگر فدرال رزرو بیش از این منتظر بماند عدم توازن بیشتر خواهد شد و در نهایت صندوق مجبور است که به این مساله توجه ویژه‌ای بکند.

سخنان این مسئول پس از گزارش این هفته گلدمن ساچز که اشاره داشت به اینکه بدهی آمریکا در دوره جمهوریخواهان ناپایدار خواهد بود اعلام شد. پیش از این «کپلان» به‌عنوان قائم‌مقام در گلدمن‌ساچز کار می‌کرد.

بر اساس برآوردها بودجه جدید دونالد ترامپ کاملا بر روی هزینه‌های نظامی متمرکز شده و همین مساله می‌تواند بدهی آمریکا را طی ۱۰ سال آینده به ۳۰ تریلیون برساند.

کپلان معتقد است که افزایش چنین پروژه‌هایی می‌تواند سهم پروژه‌های اقتصادی را کمتر کند. نگرانی دیگر درباره بدهی آمریکا ناشی از سیاست‌های ترامپ درباره این کشور است. در دوره باراک اوباما رئیس‌جمهور دموکرات این کشور هم کسری بودجه بیش از ۲ برابر شد و از ۹ تریلیون دلار به ۲۰ تریلیون دلار رسید.

در ماه ژانویه یکی از بزرگترین کمپانی‌های چینی فعال در رتبه‌بندی اعتباری به نام «داگونگ‌گلوبال کریدیت‌ریتینگ» رتبه‌بندی آمریکا را از A- به BBB+ به‌دلیل نگرانی‌هایی که از این کشور به خاطر بدهی‌هایش داشت کاهش داد. در رتبه‌بندی «داگونگ» کشورهای پرو، کلمبیا و ترکمنستان هم همین رنکینگ را دارند.

 

منبع: فارس

این مطلب را به اشتراک بگذارید