هشدار در مورد انتشار برنامه‌های تقلبی موبایل

کارشناسان امنیتی در مورد وجود صدها برنامه تلفن همراه در فروشگاه های آنلاین اپل و گوگل برای فروش اقلام و کالاهای تقلبی هشدار می دهند. به نقل از ای بی سی نیوز، کنترل های امنیتی ضعیف دو شرکت اپل و گوگل باعث شده تا فروشگاه های Google Play وApple App stores دارای صدها برنامه تقلبی

mobile-phone.jpgکارشناسان امنیتی در مورد وجود صدها برنامه تلفن همراه در فروشگاه های آنلاین اپل و گوگل برای فروش اقلام و کالاهای تقلبی هشدار می دهند.

به نقل از ای بی سی نیوز، کنترل های امنیتی ضعیف دو شرکت اپل و گوگل باعث شده تا فروشگاه های Google Play وApple App stores دارای صدها برنامه تقلبی باشند که از طریق آنها کالاهایی جعلی فروخته می شوند.

کاربرانی که اطلاعات شخصی خود مانند نام و نام خانوادگی، شماره کارت اعتباری، آدرس و غیره را در این برنامه ها وارد می کنند، در عمل اطلاعات مذکور را در اختیار هکرها قرار می دهند و امنیت و حریم شخصی خود را به طور جدی به خطر می اندازند.

برخی از این برنامه ها بدون اطلاع کاربر یا با کسب اجازه از وی برای دسترسی به اطلاعات شخصی وی تلاش می کنند و از این طریق کاربران بیشتری را به دردسر می اندازند.

طراحان این برنامه ها مدعی می شوند که وابسته به شرکت های معتبر اینترنتی و تجارت الکترونیک هستند، ولی معمولا خلاف این امر ثابت می شود. کاربران می توانند با شناسایی و معرفی این برنامه ها آنها را علامت گذاری کرده و گوگل و اپل را از این موضوع مطلع کنند.

به گزارش فارس، گوگل و اپل مدعی هستند این هشدارها را جدی می گیرند و برای حذف برنامه های نامناسب تلاش می کنند، اما کثرت این برنامه ها و روش های پیچیده مورد استفاده آنها در عمل چنین کاری را دشوار می کند.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند