کد خبر: 189658

هشدار نسبت به سرنوشت تلخ بیت‌کوین

وارن بافت مشهورترین سرمایه‌دار جهان نسبت به خطرات پنهان بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال هشدار داده است.

سرویس بازار -

وارن بافت در مصاحبه با سی‌ان‌بی‌سی تاکید کرد: من هیچ علاقه‌ای برای سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال ندارم. به نظر من بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال سرنوشت بدی خواهند داشت.

به گزارش تجارت‌نیوز، بر اساس این گزارش وی تصریح کرد: به نظر من هیچ کنترلی از سوی بازار بر بیت‌کوین وجود ندارد و این مساله خطر و ریسک سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال را به شدت افزایش داده است.

وی افزود: به نظر من بیت‌کوین در بلندمدت هیچ ارزشی نخواهد داشت. شرکت من ترجیح می‌دهد روی ۸ تا ۱۰ سهم برتر که تصور می‌کند ارزش سرمایه‌گذاری دارد، فعالیت کند.

اظهارات وارن بافت یک روز پس از ان است که جیمی دایموند تحلیلگر ارشد موسسه مالی جی پی مورگان از اظهارات قبلی خود نسبت به بیت‌کوین ابراز تاسف کرد. وی پیش از این گفته بود که بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال تنها یک کلاهبرداری است.

در حالی که قیمت بیت‌کوین در سال ۲۰۱۷ با رشد ۲۰۰۰ درصدی روبرو شده ولی از ابتدای امسال تاکنون نتوانسته است به روند صعودی‌اش بازگردد. ارزش بیت‌کوین از اکتبر گذشته تاکنون ۲۴ درصد کاهش داشته است.

 

منبع: آریابازار

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.6)
1337.2
8.0
مثقال طلا (%0.12)
735800
900
سکه امامی (%0)
1829000
دلار (%0)
4200
یورو (%0)
6775
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.