معاون سازمان راهداری:

همه محورهای مواصلاتی مناطق زلزله‌زده بازگشایی شد

معاون راهداری سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای اعلام کرد که همه محورهای مواصلاتی شریانی، ‌اصلی، فرعی و روستایی منطقه زلزله‌زده استان کرمانشاه بازگشایی شد.

همه محورهای مواصلاتی مناطق زلزله‌زده بازگشایی شد

عبدالهاشم حسن‌نیا افزود: یکی از اقدامات مهم ما بازبینی و کنترل پل‌های بزرگ واقع در محورهای استان‌های زلزله‌زده است که ‌اکنون بازدید میدانی توسط همکاران راهداری در حال انجام است تا در صورت مشاهده هرگونه مشکل، نسبت به رفع آن‌ها اقدام شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی یادآور شد: پس از وقوع زلزله شب گذشته در استان کرمانشاه، نیرو‌های راهداری در حوزه استحفاظی خود بلافاصله و در کمتر از ۳۰ دقیقه همه نیرو‌ها و ماشین‌آلات راهداری را برای انجام فعالیت آماده کردند.

معاون راهداری سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ادامه داد: با اقدامات ماموران راهداری در منطقه، اکنون همه راه‌های روستایی و اصلی این استان باز و قابل تردد است.

حسن‌نیا اضافه کرد: البته گردنه‌ پاوه-مریوان واقع در نوار مرزی نیز در دست پاکسازی است و امیدواریم در چند ساعت آینده پاکسازی به اتمام برسد و مسیر بازگشایی شود.

زلزله‌ای به بزرگی ۷٫۳ ریشتر شامگاه یکشنبه ۲۱ آبان ماه استان کرمانشاه را لرزاند. شدت این زمین‌لرزه به حدی بود که در اغلب استان‌های کشور احساس شد.

محل وقوع استان کرمانشاه حوالی ازگله و در ساعت ۲۱ و ۴۸ دقیقه و در عمق ۱۱ کیلومتری زمین روی داده است.

همچنین پس‌لرزه‌هایی به بزرگی ۴٫۶ و ۴ ریشتر این منطقه را لرزاند که همچنان ادامه دارد.

بر اساس آخرین اطلاعات اعلام شده، تاکنون در این زمین‌لرزه بیش از ۲۰۰ نفر از هموطنان جان خود را از دست داده‌اند و تعداد مجروحان این حادثه دردناک به ۱۷۰۰ نفر رسیده است.

 

منبع: ایرانا


این مطلب را به اشتراک بگذارید