موضوعات داغ:

همه کالاها از ایکس‌ری عبور داده نمی‌شوند

همه کالاها از ایکس‌ری عبور داده نمی‌شوند

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی در واکنش به ورود کانتینری کالای قاچاق به کشور گفت: دستگاه‌های اسکنر وجود دارد اما در هیچ جای دنیا تمامی کالاها به لحاظ مضرات سلامتی ازاین دستگاه‌ها عبورداده نمی‌شود.

جمال انصاری درخصوص اظهارنظرهای مسئولان قضایی در رابطه با ورود کانتینری قاچاق به کشور و اینکه چطور است که مسئولان مربوطه این نحوه ورود قاچاق به کشور را نمی‌ببینند، گفت: گمرگ طبق قانون مبارزه با قاچاق کالا سال ۹۲ قرار است یک اتفاقات کنترلی و پیشگیرانه‌ای با سامانه‌های مختلف راه بیاندازد.

به گزارش تجارت‌نیوز، رئیس سازمات تعزیرات حکومتی افزود: گمرک یکی از مراجعی بود که این سامانه را راه انداخته است، این سامانه می‌تواند به سازمان‌های مرتبط خوداز جمله سازمان تعزیرات حکومتی خدمت بدهد و به صورت برخط اطلاعاتی را به دست بیاوریم.

انصاری گفت: در رابطه با این جمله مصطلح که استفاده می‌شود مبنی‌بر اینکه اجناس کانتینری به کشور می‌آید، باید گفت هیچ کدام از مقامات حاکمیتی و دستگاه‌های دولتی در این شرایط متعارف نمی‌پذیرند که ما بگوییم قاچاق کالا و ارز با کانتینر به صورت رسمی وارد می‌شود، ما باید این موضوع ر ا در مقیاس خود ببینم.

وی اظهار داشت: اینکه ممکن است یک تخلف و انحراف از یک مقرره اتفاق بیفتند یا فرض کنید یک کالایی در یک کانتیر در چشم مامورین کنترل کننده خروجی پیدا بکند، این یک امر محتملی است اما اینکه بگوییم این مراجع رسما دارند نظارت می‌کنند که کالاهایی این چنینی به کشور می‌آیند، این عدم پذیرش زحمات دستگاه‌های متعدد است.

انصاری افزود: گمرک هم تلاش‌هایی دارد و دستگاه های اسکن و تشخیص کالا مستقر شده است اما باید بپذیریم در هیچ جای دنیا صددرصد اقلام وارده به کشور به لحاظ مضراتی که ممکن است اشعه این دستگاه‌ها بر روی کالا دارند، تمامی کالاها از این دستگاه‌ها بگذرد. با این حال گمرک در حال تلاش است که اقدامات پیشگیرانه را انجام دهد.

 

منبع: مهر

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند