موضوعات داغ:

هند برای کاهش آلودگی هوا مشتری ال‌پی‌جی ایران شد

هند برای کاهش آلودگی هوا مشتری ال‌پی‌جی ایران شد

هند برای اولین بار قراردادی برای واردات ال‌پی‌جی از ایران منعقد کرده و با توجه به افزایش تقاضای داخلی، به دنبال تنوع‌بخشی به منابع تامین ال‌پی‌جی خود است.

تجارت‌نیوز به نقل از پایگاه خبری کشمیر مونیتور گزارش می‌دهد، هند برای اولین بار قراردادی برای واردات ال‌پی‌جی از ایران منعقد کرده و با توجه به افزایش تقاضای داخلی، به دنبال تنوع‌بخشی به منابع تامین ال‌پی‌جی خود است. به گفته منابع صنعتی، شرکت‌های نفتی دولتی هند در طی 6 ماه آینده، هر ماه یک سوپرتانکر، معادل 44 هزار تن ال‌پی‌جی از ایران خریداری خواهند کرد.

هند هر ماه برای تامین تقاضای رو به افزایش داخلی خود هر ماه حدود یک میلیون تن ال‌پی‌جی وارد می‌کند. میزان مصرف ال‌پی‌جی هند در سال 17-2016 با 9.8 درصد افزایش به 21.55 میلیون تن رسید. از این رقم، 11 میلیون تن از طریق واردات تامین شد. هند عمده ال‌پی‌جی مورد نیاز خود را از طریق قراردادهای بلندمدت از شرکت‌هایی نظیر آرامکوی عربستان، تسویق قطر، شرکت ملی نفت ابوظبی و شرکت کویت پترولیوم تامین می‌کند.

منابع آگاه گفتند، واردات ال‌پی‌جی هند در طی 3 سال آینده به 16 تا 17 میلیون تن افزایش خواهد یافت زیرا دولت هند قصد دارد کپسول‌های گاز بین مردم فقیر توزیع کند تا آنها دیگر از سوخت‌های آلاینده استفاده نکنند.

هند همچنین به دنبال واردات ال‌پی‌جی از بنگلادش است. هند در سال 15-2015 میلادی 8.8 میلیون تن ال‌پی‌جی وارد کرده بود. میزان واردات ال‌پی‌جی سال گذشته هند، این کشور را به دومین واردکننده بزرگ ال‌پی‌جی پس از چین تبدیل کرد. هند را که سال گذشته 10.6 میلیون تن ال‌پی‌جی وارد کرده بود، پشت سر گذاشت.

در ماه می گذشته، دولت هند برنامه‌ای را برای توزیع رایگان کپسول‌های گاز بین زنان فقیر آغاز کرد که هدف از آن کاهش استفاده از هیزم و سایر سوخت‌های آلاینده نظیر مدفوع خشک‌شده گاو بوده است.

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند