موضوعات داغ:

هند خرید نفت از ایران را ادامه می‌دهد

هند خرید نفت از ایران را ادامه می‌دهد

یک مقام ارشد هندی اعلام کرد، هند واردات نفت خود از ایران را ادامه می‌دهد و مقامات کشور هفته آینده در سفر به آمریکا، استراتژی خود در خصوص خرید نفت از تهران را نهایی خواهند کرد.

یک مقام ارشد هندی روز چهارشنبه اعلام کرد، هند واردات نفت خود از ایران را ادامه می‌دهد و مقامات کشور هفته آینده در سفر به آمریکا، استراتژی خود در خصوص خرید نفت از تهران را نهایی خواهند کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از اکونومیک تایمز؛ سوشما سواراج وزیر امور خارجه و نیرمالا سیتارامان وزیر دفاع هند قرار است با همتایان آمریکایی خود در نشست موسوم به 2+2 در ماه سپتامبر دیدار کنند.

این مقام هندی که خواست نامش فاش نشود، گفت: بدون شک ما واردات نفت خود از ایران را قطع نخواهیم کرد. هند انتظار دارد پس از دیدار با مقامات بلند پایه آمریکایی، آینده خرید نفت هند از ایران مشخص‌تر شود.

آمریکا در ماه مه سال جاری ( اردیبهشت) به صورت یک‌جانبه از توافق هسته‌ای ایران خارج شد و دونالد ترامپ، رئیس کاخ سفید اعلام کرد که تحریم‌های جدیدی علیه ایران وضع می‌کند.

پس از آن آمریکا تلاش‌های گسترده‌ای برای ایجاد اختلال در صادرات نفت ایران را آغاز کرده است. این کشور از سایر کشورها از جمله هند که دومین مشتری بزرگ نفت ایران است، خواست تا واردات نفت خود از تهران را به صفر برسانند.

هند هنوز در مورد میزان کاهش خرید نفت از ایران تصمیم نگرفته است و همچنان به دنبال دریافت معافیت از آمریکا می‌باشد.

ترامپ تهدید کرده است که هر کشوری به تجارت با ایران ادامه دهد، از رابطه اقتصادی با آمریکا محروم خواهد شد.

کشورهای امضاکننده توافق هسته‌ای ایران در سال 2015 سعی کرده‌اند، تحریم‌ها بر ایران را کاهش دهند و از شرکت‌های خود درخواست کرده‌اند تا از تهران خارج نشوند.

هند در دوره تحریم‌های قبلی از معدود کشورهایی بود که به خرید نفت ایران ادامه داد.

 

منبع: ایرنا

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند