وال‌استریت با بالا رفتن قیمت نفت صعود کرد

وال‌استریت با بالا رفتن قیمت نفت صعود کرد

وال‌استریت رشد کرد؛ درحالی‌که برای اولین بار از اواخر سال ۲۰۱۴، قیمت نفت آمریکا از ۷۰ دلار فراتر رفت، سهام انرژی تقویت شدند و با ششمین روز متوالی رشد سهام اپل، سهام تکنولوژی هم بالا رفت.

روز دوشنبه (به وقت آمریکا) وال‌استریت رشد کرد؛ درحالی‌که برای اولین بار از اواخر سال ۲۰۱۴، قیمت نفت آمریکا از ۷۰ دلار فراتر رفت، سهام انرژی تقویت شدند و با ششمین روز متوالی سوددهی سهام اپل، سهام تکنولوژی هم اوج گرفتند.

به گزارش تجارت‌نیوز، درحالی‌که قیمت نفت با معضلات جدیدی که برای شرکت ملی نفت ونزوئلا پیش آمده است و نزدیک شدن به تصمیم‌گیری کاخ سفید در مورد برجام و احتمال بازگشت تحریم‌ها علیه ایران، تقویت شده است، شاخص انرژی اس‌اندپی ۲ درصد جهش کرد که این بیشترین میزان سود در بین ۱۱ شاخص مهم اس‌اندپی بود.

سهام اپل سود خود را که از روز اعلام درآمد ربع اول این شرکت آغاز شده است و روز جمعه با اعلام خرید سهام بیشتر اپل، توسط وارن بافت، بیشتر هم شده بود، امروز ادامه داد و ۰.۹ درصد رشد کرد. وارن بافت، مالک برکشایر هاتاوی، روز جمعه گفت: من عاشق این هستم که مالکیت ۱۰۰ درصد سهام اپل را به دست آورم.

نگرانی‌ها در مورد تورم و نرخ بهره، در کنار تعرفه‌ها و تنش‌های ژئوپولتیکی، بر فصل اعلام درآمدهای قدرتمند شرکت‌ها، که بهترین عملکرد را در ۷ سال اخیر نمایش می‌دهد، سایه انداخته است.

میانگین صنعتی داوجونز ۱۴۵.۲۳ واحد یا ۰.۶۰ درصد افزایش یافت و به ۲۴۴۰۷.۷۴ واحد رسید.

اس‌اندپی ۵۰۰ توانست ۱۲.۸۳ واحد یا ۰.۴۸ درصد رشد کند و به ۲۶۷۶.۲۵ واحد رسید.

کامپوزیت نزدک ۵۹.۱۲ واحد یا ۰.۸۲ درصد رشد کرد و به ۷۲۶۸.۷۴ واحد رسید.

۸ شاخص از ۱۱ شاخص اصلی اس‌اندپی ۵۰۰ امروز رشد کردند و شاخص تکنولوژی با ۰.۸ درصد سودآوری، پیشتاز بود.

بخش‌هایی که به اوج گرفتن سود اوراق قرضه آمریکا حساس هستند، مثل خدمات عمومی، کلاهای مصرفی اساسی و ارتباطات، همگی بین ۰.۳۷ درصد تا ۰.۷ درصد افت کردند.

 

منبع:مهر

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند