وام‌های معوق بانک‌های هندی رکورد زد

داده‌های منتشرنشده نشان داد که مطالبات بانک‌های هندی از وام‌های معوق در پایان ماه ژوئن به رکورد ۹.۵ تریلیون روپیه معادل ۱۴۵.۵۶ میلیارد دلار رسیده است.

وام‌های معوق بانک‌های هندی رکورد زد

داده‌های منتشرنشده نشان داد که مطالبات بانک‌های هندی از وام‌های پرداخت نشده در پایان ماه ژوئن به رکورد ۹.۵ تریلیون روپیه (معادل ۱۴۵.۵۶ میلیارد دلار) رسیده است که نشان می‌دهد سومین اقتصاد آسیا هنوز به شرایطی که بتواند مشکلات مربوط به وام‌های بد (وام هایی که بازپرداخت‌شان با مشکل روبروست) را تحت کنترل درآورد، نزدیک هم نشده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، یک بررسی بانک مرکزی هند نشان داد که تعداد کل وام‌های مشکل‌دار شامل وام‌هایی که بازپرداخت‌شان متوقف شده، و وام‌های تمدید شده (استمهال‌شده)، در شش ماهه منتهی به ماه ژوئن، ۴.۵ درصد افزایش داشته است؛ در شش ماه قبلی هم این وام‌ها ۵.۸ درصد رشد کرده بودند.

این درحالی است که اقتصاد هند در دوره آپریل تا ژوئن با کندترین سرعت رشد کرده که این باعث نگرانی بیشتر نخست‌وزیر این کشور، نارندرا مودی شده است که باید خود را آماده انتخابات ۲۰۱۹ کند و وعده داده است تا قبل از آن میلیون‌ها شغل جدید ایجاد کند.

درحالی‌که بانک‌ها به عنوان منبع اصلی تامین مالی شرکت‌های هندی به حساب می‌آیند، مشکل همیشگی وام‌های بد باعث شده میزان سود بانک‌ها بسیار کاهش یابد و قابلیت وام‌دهی جدید آنها مخصوصا به شرکت‌های کوچک آن هم در زمانی که اقتصاد هند کاملا به آنها وابسته است را محدودتر کرده است.

 

منبع: مهر

این مطلب را به اشتراک بگذارید