وام اشتغال‌زایی به معتادان بهبود‌یافته پرداخت می‌شود

وام اشتغال‌زایی به معتادان بهبود‌یافته پرداخت می‌شود

رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور از پرداخت وام اشتغال‌زایی به معتادان بهبود‌یافته که حداقل 6 ماه از مدت زمان پاکی آن‌ها گذشته باشد، خبر داد.

رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور از پرداخت وام اشتغال‌زایی به معتادان بهبود یافته که حداقل 6 ماه از مدت زمان پاکی آنها گذشته باشد، خبر داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، فاطمه عباسی، ضمن اشاره به تسهیلات سازمان بهزیستی برای اشتغال معتادان بهبود یافته، گفت: معتادانی که حداقل 6 ماه از مدت زمان پاک بودنشان گذشته و تمایل به راه‌اندازی کسب‌و‌کاری جدید داشته باشند می‌توانند تا سقف 20 میلیون تومان وام اشتغالزایی دریافت کنند.

به گفته وی، سازمان بهزیستی به معتادانی که درمان شده‌اند و شرایط به کارگیری آن‌ها در مشاغل فراهم شده است این وام را پرداخت می‌کند و پاک شدن این افراد باید مورد تایید درمانگران سازمان بهزیستی قرار گرفته باشد.

رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور در ادامه با اشاره به اینکه کارفرمایانی که معتادان بهبود یافته را استخدام می‌کنند نیز می‌توانند وام دریافت کنند، اظهار کرد: سازمان بهزیستی به کارفرمایانی نیز که تا سقف 5 نفر از معتادان را به کار بگیرند وام پرداخت می‌کند.

این وام نیز تا سقف 20 میلیون تومان به کافرمایانی که معتادان بهبود یافته دارای شرایط اشتغال را به کار می‌گیرند، پرداخت خواهد شد. این وام به شکل مستقیم به معتادان پرداخت نخواهد شد و پس از تشکیل پرونده در اختیار کارفرمایان قرار خواهد گرفت.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند