پیرحسینلو پاسخ داد:

وام دوچرخه شامل چه کسانی می‌شود؟

وام دوچرخه شامل چه کسانی می‌شود؟
مشاور معاون شهردار تهران با بیان اینکه دوچرخه‌های «بیدود» بدون ودیعه برای دانشجویان و خبرنگاران ارائه می‌شود، گفت: وام خرید دوچرخه میزان 2.5 تا 3 میلیون برای دوچرخه‌های معمولی و 5 تا 6 میلیون برای دوچرخه‌های برقی است و این وام‌ها توسط صندوق کارآفرینی امید ارائه می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز،علی پیرحسینلو مشاور معاون شهردار تهران درباره جزئیات تسهیلات خرید دوچرخه برای خبرنگاران اظهار کزد: جهت ترویج فرهنگ دوچرخه‌سواری، شهرداری اقدامات گسترده‌ای را در دستورکار قرار داده که از جمله برنامه‌ها، ارائه دوچرخه‌های «بیدود» بدون ودیعه برای دانشجویان و خبرنگاران و ارائه تسهیلات برای خرید دوچرخه است.

و ی افزود: میزان تسهیلات به صورتی بوده که متقضایان بتوانند ۷۰ تا ۸۰ درصد قیمت دوچرخه را از طریق وام دریافت کنند و میزان تسهیلات ۲٫۵ تا ۳ میلیون برای دوچرخه‌های معمولی و ۵ تا ۶ میلیون برای دوچرخه‌های برقی است و این وام‌ها توسط صندوق کارآفرینی امید که برای ریاست جمهوری است ارائه می‌شود.

وی اضافه کرد: براساس تفاهم‌نامه‌ای که شهرداری با صندوق کارآفرینی امید داشته، قرار است از محل اعتبارات طرح ترافیک، تسهیلاتی در حوزه حمل و نقل عمومی ارائه شود.

مشاور معاون شهردار تهران خاطرنشان کرد: شاغلین، دانشجویان و دانش‌آموزان سه گروه هدف طرح جامع دوچرخه هستند که شیوه‌نامه تسهیلات دوچرخه از جانب شهرداری در حال تدوین است و اسامی دریافت‌کنندگان وام توسط شهرداری به صندوق کارآفرین ارائه خواهد شد.

پیرحسینلو خاطرنشان کرد: این تسهیلات برای افرادی بوده که طرح ترافیک ندارند و برنامه‌های به سمت و سویی رفته که بتوانیم ظرفیت طرح ترافیک را کاهش و مشوق‌هایی ارائه کنیم که مردم کمتر از خودرو استفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد: ارائه تسهیلات دوچرخه در جهت کاهش استفاده از خودروهای شخصی و توسعه حمل و نقل عمومی و پاک است.

منبع: فارس

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند