موضوعات داغ:

وام مسکن انبوه‌سازان افزایش یافت

وام مسکن انبوه‌سازان افزایش یافت

معاون وزیر راه و شهرسازی از افزایش وام مسکن انبوه‌سازان به ۱۱۰ میلیون تومان خبر داد و گفت: از هفته آینده فرآیند پرداخت وام آغاز می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، هوشنگ عشایری با بیان خبر افزایش وام مسکن انبوه‌سازان به ۱۱۰، این مطلب را توضیح داد: به دنبال بازدید از استان‌ها و جلساتی که با کانون انبوه‌سازان، توسعه‌گران و سازندگان حرفه‌ای و تسهیلگران کشور برگزار شد متوجه کسری ۴۰۰۰ میلیارد تومانی در بودجه برنامه بازآفرینی شهری شدیم که با تاکید و توجه رهبر معظم انقلاب بر موضوع و مساعدت سران سه قوه در نهایت اجازه دریافت یک میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی داده و ماه گذشته مقدمات دریافت این مبلغ فراهم شد.

وی با اشاره به اینکه از ماه گذشته دریافت این منابع به صورت روزانه پیگیری می‌شود، افزود: جلساتی با مسئولان بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه برگزار و شماره حساب شرکت نیز داده شد تا این مبلغ واریز شود.

وام خرید مسکن ۲برابر می‌شود

وی تصریح کرد: طی جلسه‌ای با کمیسیون اقتصاد مجلس، بانک مسکن و وزیر راه و شهرسازی، توافق شد برای انبوه سازان و سازندگان حرفه‌ای ۷۰میلیون تومان وام بدون سپرده‌گذاری با سود ۱۸ درصد علاوه بر وام ۴۰ میلیون تومانی با نرخ سود ۹ درصد در نظر گرفته شود. در مجموع وام ساخت مسکن برای انبوه سازان به بیش از ۱۱۰ میلیون تومان می رسد.

وی با بیان اینکه از هفته آینده فرآیند اعطای وام آغاز می‌شود، اظهار کرد: به تدریج صدور پروانه‌ها آغاز و بلافاصله افراد به بانک معرفی می‌شوند و قراردادها منعقد و از ماه آینده رسما پرداخت این وام‌ها آغاز می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه وامی با مبلغ ۶۰میلیون تومان نیز بعد از ساخت در اختیار خریداران قرار می‌گیرد، بیان کرد: با همکاری بانک این امکان ایجاد شده است تا اطلاعات افرادی که در صندوق یکم سپرده گذاری کردند در اختیار توسعه گران قرار بگیرد.

منبع: تسنیم

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند