با توافق بانک مهر ایران و دانشگاه آزاد؛

وام ۱۰ و ۲۰ میلیون تومانی برای دانشجویان دانشگاه آزاد

وام دانشجویی ۲۰ و ۱۰ میلیون تومانی با کارمزد ۳ درصد براساس توافق بانک مهر ایران با دانشگاه آزاد اسلامی به دانشجویان دانشگاه آزاد ارائه می‌شود.
وام ۱۰ و ۲۰ میلیون تومانی برای دانشجویان دانشگاه آزاد

بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با امضای تفاهمنامه‌ای با دانشگاه آزاد اسلامی به منظور ارائه وام دانشجویی، به دانشجویان معرفی شده این دانشگاه تسهیلات قرض‌الحسنه با کارمزد ۳ درصد پرداخت می‌کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، این تفاهمنامه با هدف کمک به جامعه دانشجویان برای تامین بخشی از هزینه‌های تحصیل میان بانک قرض‌الحسنه مهر ایران و دانشگاه آزاد اسلامی، امروز (دوشنبه ۲۶ شهریور ۹۷) به امضاء رسید.

بر اساس این تفاهمنامه، هر یک از دانشجویان این دانشگاه می‌توانند بر اساس سازوکاری که دانشگاه مشخص می‌کند تا سقف ۲۰۰ میلیون ریال از تسهیلات قرض‌الحسنه این بانک استفاده کنند.

تفاوت تسهیلات ارائه شده بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با سایر بانک درصد و دوره بازپرداخت ۲۴ تا ۴۸ ماهه است.

مجموع تسهیلات اعطایی به هر دانشجو تا سقف یکصد میلیون ریال، با یک نفر ضامن معتبر و مازاد بر آن تا سقف دویست میلیون ریال با معرفی دو ضامن معتبر است.

مرتضی اکبری نیز در این باره افزود: این تفاهمنامه حاصل اعتماد دانشگاه آزاد اسلامی به بانک قرض‌الحسنه مهر ایران است.

وی با توضیح اینکه سهامداران این بانک‌ متشکل از ده بانک بزرگ کشور است، ادامه داد: سال ۹۵ را با هدف‌گذاری پرداخت وام به ۷۰۰ هزار نفر آغاز کردیم و در سال ۹۶ این عدد به ۷۵۲ هزار نفر رسید و در سال جاری نیز هدف‌گذاری بانک بر پرداخت تسهیلات یک میلیون نفر که حدود ۱۰ هزار تا ۱۲ هزار میلیارد تومان هدف‌گذاری شد.

مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران ادامه داد: خوشبختانه در عین تمامی مشکلات و اتفاق‌های اقتصادی در کشور، شعب سراسر کشور بانک قرض‌الحسنه مهر ایران توانستند در ۵ ماه نخست سال، تعداد ۵۱۰ هزار نفر که حدود ۵ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان می‌شود، تسهیلات پرداخت کنند.

اکبری در ادامه افزود: اگر اعتماد مردم با توجه به شرایط فعلی اقتصاد افزایش یابد به طور حتم به اعداد و ارقام هدف‌گذاری شده می‌توان رسید و حتی از این میزان عبور کرد.

وی ادامه: در بانک سعی شد تا در حوزه‌های معیشت، درمان، کارآفرینی، تقویت تقاضا و حمایت از کالا ایرانی و حمایت از آموزش عالی طبق اولویت‌های بانک و هم راستا با رضایتمندی مشتریان که اولویت نخست بانک است، اقداماتی صورت گیرد.

مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، افزود: کارمزد عادی بانک ۴ درصد است اما برای حمایت از قشر دانشجو میزان کارمزد کاهش یافت و امید داریم با اجرای این طرح از دغدغه شهریه دانشجویان کاسته شود.

محمد مهدی طهرانچی سرپرست دانشگاه آزاد نیز در ادامه این نشست، درباره این تفاهمنامه اظهار داشت: در نظام آموزش عالی بخشی تحت عنوان آموزش رایگان و بخشی نیز با عنوان شهریه پرداز است، که ۸۵ درصد از دانشجویان، شهریه پرداز هستند .

وی افزود: البته تاکنون نیز راه حلی جز صندوق رفاه برای دانشجویان وجود نداشته و از آنجایی که مردم برای ادامه تحصیل خود ارزش قائل هستند، دانشگاه آزاد نیز در همین راستا توانست افتخارات زیادی نصیب کشور کند.

سرپرست دانشگاه آزاد گفت: سیستم بانکی نیز باید در این راه همیار ما باشد. برای کاهش دغدغه شهریه بسیار اهمیت دارد که این یکی از راه‌حل‌های ممکن است و بانک می تواند راه حل های دیگری به مردم پیشنهاد دهد.

وی ادامه داد: اگر از ابتدا تمهیدات درستی برای این دوره اندیشیده شده بود، به طور حتم دانشجویان در دوره تحصیل با مشکلی مواجه نمی‌شدند.

سرپرست دانشگاه آزاد، گفت: تمام تلاش دانشگاه آزاد بر این است تا بتوانیم در آینده یک پشتیبان خوب ترقی آموزش و پیشرفت علمی کشور باشیم.

وی در پایان از پرداخت تسهیلات به دانشجویان دانشگاه آزاد برای سفر اربعین خبر داد و افزود: با توجه به اینکه اربعین در پیش است و با توجه به شرایط اقتصادی فعلی حمایت‌های ویژه‌ای برای دانشجویان در نظر گرفته و وام‌های قرض‌الحسنه بیست ماهه، به مبلغ یک میلیون تومان به متقاضیان پرداخت خواهد شد.

 

منبع: روابط عمومی بانک قرض‌الحسنه مهرایران

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز