واکسن طیور موسسه رازی صادر می‌شود

واکسن طیور موسسه رازی صادر می‌شود

واکسن طیور موسسه رازی شعبه شیراز پس از دریافت مجوزهای لازم صادر می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز؛ سرپرست بخش تولید واکسن‌های ویروسی طیور موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی شعبه جنوب کشور (شیراز) گفت: با توجه به استفاده از دستگاه‌های منحصربفرد برای تزریق اتوماتیک واکسن در این شعبه، این سایت ظرفیت دریافت گواهی GMP و امکان صادرات واکسن را برای کشورهای مجاور دارد که پس از تهیه مجوزهای لازم انجام خواهد شد.

دکتر مریم منصوریان با اشاره به تولید واکسن‌های ویروسی مورد مصرف در صنعت مرغداری کشور در بخش تولید واکسن‌های ویروسی طیور موسسه رازی شعبه شیراز، اظهار داشت: واکسن تک گانه آنفلوانزا، واکسن تک گانه نیوکاسل و واکسن دوگانه آنفلوانزا نیوکاسل طیور از جمله تولیدات این بخش محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه نبود این واکسن‌ها می‌تواند خسارت مالی فراوانی را به صنعت مرغداری و طیور کشور وارد کند، افزود: درحال حاضر بخش عمده‌ای از نیاز واکسن طیور کشور توسط موسسه رازی تهیه می‌شود که ظرفیت تامین باقی مانده نیاز کشور نیز در این مراکز وجود دارد و بر این اساس از خروج میزان قابل توجهی ارز از کشور جلوگیری می‌شود.

سرپرست بخش تولید واکسن‌های ویروسی طیور موسسه رازی شعبه شیراز گفت:: به صورت هفتگی حدود ۱۳۰ هزار تخم مرغ SPF وارد این بخش می‌شود و از دستگاه هایی با ظرفیت بالا (حدود ۲ هزار لیتر واکسن در ساعت) برای هموژن کردن و یکنواخت سازی واکسن‌ها در این بخش استفاده می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه دستگاه‌های منحصر بفردی برای تزریق اتوماتیک واکسن در حال حاضر در این بخش فعال هستند، خاطرنشان کرد: این سایت ظرفیت دریافت گواهی GMP و امکان صادرات واکسن را برای کشورهای مجاور دارد و امید است با دریافت هرچه سریعتر مجوزهای لازم، این کشور‌ها نیز بتوانند از تولیدات موسسه رازی شعبه شیراز استفاده کنند.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند