ت
کد خبر: 174431

مسعود کرباسیان خبر داد:

واگذاری سهام ۳ شرکت بیمه‌ دولتی

مسعود کرباسیان با بیان اینکه ضریب نفوذ از ۲.۲ درصد باید به ۷ درصد در پایان برنامه ششم برسد، اظهار داشت: خصوصی‌سازی در بیمه‌ها را باید دنبال کنیم و سه شرکت بیمه‌ای که در اختیار دولت است را باید واگذار کنیم.

سرویس بانک و بیمه -

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه ضریب نفوذ از ۲.۲ درصد باید به ۷ درصد در پایان برنامه ششم برسد، اظهار داشت: خصوصی‌سازی در بیمه‌ها را باید دنبال کنیم و سه شرکت بیمه‌ای که در اختیار دولت است را باید واگذار کنیم.

به گزارش تجارت‌نیوز، مسعود کرباسیان امروز در بیست و چهارمین همایش بیمه و توسعه در تهران اظهار داشت: بیمه می‌تواند ثبات و آرامش و اطمینان بخشی را به سرمایه‌گذار بدهد.

وی افزود: بیمه‌ها از منابع مازادی که دارند، می‌توانند سود ایجاد کنند و سرمایه مازاد را وارد بازار سرمایه کنند؛ در سال‌های اخیر صندوق‌های بیمه به خوبی عمل کردند و اطمینان را به جامعه بازگرداندند.

وزیر اقتصاد ادامه داد: حتما صندوق‌های بیمه به لحاظ پوشش ریسک خود می‌توانند از منابع مازاد خود استفاده کنند.

کرباسیان با اشاره به سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی، گفت: دو نقش پررنگ و دو سیاست درباره اقتصاد مقاومتی ابلاغ شده که یکی تاب‌آوری اقتصاد کشور و دیگری کاهش آسیب‌پذیری است که هر دو نقش بیمه را نشان می‌دهد.

این عضو کابینه دولت دوازدهم، اظهارات اخیر رهبر معظم انقلاب درباره اقتصاد امن را یادآور شد و افزود: باید اقتصاد امن را در هر بخش و سازمانی تعریف کنیم، ولی سهم بیمه در این موضوع مهم است و امیدوارم این سمینار این موارد را معیّن‌تر تعریف کند.

وی افزود: اتفاقاتی که در کشور ما رخ‌داده و مکرر هم در حال رخ‌دادن است، اهمیت بیمه را پررنگ‌تر می‌کند. در حوزه معادن، ساختمان در شهرهای بزرگ، نفت و گاز و پالایشگاه‌ها، حمل‌ونقل، حوادث جاده‌ای، راه‌آهن، از همه مهم‌تر بلایای طبیعی حوادث متعددی رخ داده که صنعت بیمه باید نقش پررنگ‌تری در آن داشته باشد.

وزیر اقتصاد با اشاره به حادثه تاسف‌بار زلزله کرمانشاه، اظهار داشت: جا دارد از مجموعه بانک‌ها و بیمه‌ها تشکر کنم که کمک کردند، هرچند که مصیبت در جای خود بزرگ بود.

وی با تاکید بر اینکه بیمه باید نفوذ بیشتری در زندگی مردم داشته باشد، افزود: بیمه، انتقال مسئولیت از یک بیمه‌گذار به شرکت بیمه است که در کنار این موضوع، ایجاد استاندارد باید بکند؛ ایمنی و حفظ استانداردها در صدور بیمه‌نامه‌ها باید مورد توجه قرار گیرد.

کرباسیان گفت: متاسفانه سهم ما در بیمه‌های زندگی کم است و در برنامه ششم باید سهم بیمه‌های زندگی به ۵۰ درصد برسد. در منطقه خاورمیانه هرچند سهم بیمه‌های زندگی ما بالاتر است، ولی نسبت به دنیا این رقم کم است و باید به آن سمت برویم.

وی ادامه داد: بیمه مرکزی نقش تنظیم‌گر و سیاست‌گذاری را دارد و بیمه ایران نیز در اختیار دولت است، ولی سایر بیمه‌ها باید خصوصی باشند.

وزیر اقتصاد تاکید کرد: به‌طور جد پیگیر خصوصی‌سازی و اصل ۴۴ هستیم، زیرا باید اول این موضوع را از وزارت‌خانه خودم پیگیری کنم.

کرباسیان به برداشتن موانع برای مذاکره با شرکت‌های بیمه اتکایی خارجی بعد از برجام اشاره کرد و افزود: بعد از برجام بحث‌های بیمه‌های اتکایی آغاز شده و باید به‌طور جدی پیگیری شود.

 

منبع: فارس

گزیده‌های وب

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.03)
1254.5
0.36
مثقال طلا (%0.36)
555500
20,000
سکه امامی (%0.02)
1411700
3,000
دلار (%0.1)
4201
40
یورو (%0.24)
5048
120

در آکادمی تجارت بخوانید

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.