نایب رئیس اتاق بازرگانی تهران مطرح کرد:

وجود ۱۸۰ تشکل‌ عضو اتاق بازرگانی ایران

وجود ۱۸۰ تشکل‌ عضو اتاق بازرگانی ایران

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: تشکل‌های عضو اتاق بازرگانی ایران ۱۸۰ مورد است و اتاق بازرگانی ایران اطلاعات کافی از تشکل‌های خود نداشت و با تشکل هیئت راهبردی به وضع تشکل‌های اتاق بازرگانی ایران رسیدگی شد.

علا میرمحمد صادقی امروز در آئین گشایش خانه تشکل‌های اقتصادی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گفت: در حال حاضر تعداد تشکل‌های اتاق بازرگانی تهران کمتر از صد و پنجاه مورد است، در حالی که تعداد این تشکل‌ها باید حداقل به بیش از 200 مورد افزایش یابد.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی با اشاره به سفری به اتریش گفت: در آنجا در مورد کاهش تعرفه‌ها با سه وزیر وارد مذاکره شدیم که هر سه وزیر از ما خواستند، در این رابطه با رئیس اتاق بازرگانی صحبت شود و اشاره کردند که رئیس اتاق بازرگانی عضو هیئت دولت است و بدین ترتیب متوجه شدیم که رئیس اتاق بازرگانی از قدرت اقتصادی برخوردار است.

نایب رئیس اتاق بازرگانی تهران بیان داشت: در حالی که این کشور در آن زمان حدود 6 میلیون نفر جمعیت داشت، اما تعداد 800 تشکیل داشتند و این قبیل مسائل لزوم توجه به تشکل ها را بیشتر می‌کند.

محمد رضا انصاری نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: تشکل ها در تخصص های  گوناگون جمع می‌شوند و راه توسعه را باز می کنند و نقش مهمی در توسعه کشور دارند.

وی  اظهار داشت: نقش تبدیل شدن خواسته‌های تشکل‌ها به قوانین هنوز در کشور خیلی ضعیف است.

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران افزود: تشکل‌های عضو اتاق بازرگانی ایران 180 مورد است، ولی این تعداد در حال افزایش است و این در حالی است که اتاق بازرگانی ایران اطلاعات کافی از تشکل های خود نداشت و با تشکل هیئت راهبردی به وضع تشکل های اتاق بازرگانی ایران رسیدگی شد.

انصاری گفت: شناسایی از سال گذشته آغاز شد و هم اکنون به مرحله رتبه بندی تشکل ها دست یافته‌ایم.

 

منبع: فارس

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
اخبار مرتبط
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند