کد خبر: 174124

ورود به بازار جهانی با ادغام قطعه‌سازان

رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران گفت: صنعت خودرو، صنعت استراتژیکی است که صنعت قطعه‌سازی جز لاینفک آن است.

ورود به بازار جهانی با ادغام قطعه‌سازان
سرویس کسب‌وکار -

منصور معظمی، رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با بیان اینکه صنعت قطعه‌سازی جز لاینفک صنعت خودروسازی است و باید با هم رشد کنند، گفت: قطعه‌سازان در سال‌های اخیر در زمینه ارتقای تکنولوژی و نیروی انسانی سرمایه‌گذاری لازم را نکرده‌اند، بنابراین باید در این مورد ارتقا پیدا کنند تا بتوانند قدرت رقابت پیدا کنند. تاکید بنده بر قدرتمند شدن قطعه‌سازان از طریق ادغام است که بعضی از رسانه‌ها به اشتباه ادغام خودروسازان اشاره کرده‌اند.

به گزارش تجارت‌نیوز، منصور معظمی تاکید کرد، قطعه‌سازان ایرانی اگر بخواهند در صحنه جهانی حرفی برای گفتن داشته باشند، چاره‌ای جز تجمیع ندارند، زیرا مقیاس و اندازه آنها در حد صادراتی شدن نیست و باید با هم ادغام شوند تا قدرت رقابتشان افزایش یابد.

وی در ادامه گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت به شدت به بحث کیفیت توجه دارد و نسبت به گذشته سختگیری بیشتری انجام می‌دهد و این موضوع یکی از تاکیدات مقام محترم وزارت به ویژه توجه به قطعه‌سازی داخلی در قراردادهای خارجی است.

معظمی با اشاره پنجمین همایش بین‌المللی صنعت خودرو که قرار است بهمن ماه امسال با محوریت «زنجیره تامین رقابت‌پذیر» برگزار شود، گفت: با توجه به موقعیت بسیار مناسب ایران در منطقه، ایدرو در افق ۱۴۰۴ اتصال قطعه‌سازان داخلی را به زنجیره تامین جهانی پیش‌بینی کرده است. این همایش در پی این است که سازوکار مذاکرات و شناخت قطعه‌سازان بزرگ جهانی با همتایان ایرانی ایرانی آنها را فراهم کنند.

رئیس هیات عامل ایدرو با اشاره به اینکه طبق قراردادهای خودرویی پسابرجامی شمار قطعه‌سازان ایرانی که توان صادراتی داشته باشند، افزایش خواهد یافت، گفت: این صنعت قطعه‌سازی است که موجب تشکیل یک خودرو شده تا بتوانیم از آن بهره‌مند شویم.

 

منبع: جهان اقتصاد

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0)
1313.8
مثقال طلا (%0.61)
659500
4000
سکه امامی (%0.37)
1606000
6000
دلار (%0.31)
4764
15
یورو (%0.21)
5853
12
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.