ورود سامانه بارشی تازه از پنج‌شنبه

ورود سامانه بارشی تازه از پنج‌شنبه
براساس تحلیل آخرین دیده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، از روز پنج‌شنبه با ورود سامانه پرفشار و جریانات سرد شمالی، در سواحل دریای خزر و اردبیل، تا روز جمعه بارش باران، وزش باد، کاهش دما و مواج شدن دریا رخ می‌دهد، همچنین در ارتفاعات اردبیل و سواحل خزر، بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

براساس تحلیل آخرین دیده‌ها و نقشه‌های پیش یابی هواشناسی، از روز پنج‌شنبه با ورود سامانه پرفشار و جریانات سرد شمالی، در سواحل دریای خزر و اردبیل، تا روز جمعه بارش باران، وزش باد، کاهش دما و مواج شدن دریا رخ می‌دهد، همچنین در ارتفاعات اردبیل و سواحل خزر، بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، در روز آینده در استان‌های خراسان جنوبی، جنوب خراسان رضوی، شرق و شمال فارس، کرمان، شمال سیستان و بلوچستان، یزد، هرمزگان، جنوب اصفهان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد بارش باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت ادامه دارد.

در روز آینده به سبب شکل‌گیری ابرهای هم‌رفتی روی تنگه هرمز، در سواحل هرمزگان و تنگه هرمز وزش باد شدید موقت، رگبار باران، رعدوبرق و مواج شدن دریا پیش‌بینی می‌شود.امروز (چهارشنبه) ناپایداری‌ها به صورت پراکنده در بخش‌هایی از خراسان رضوی، خراسان جنوبی و جنوب کرمان ادامه دارد.

آسمان تهران امروز صاف تا قسمتی ابری گاهی وزش باد پیش‌بینی می‌شود که این شرایط روز چهارشنبه نیز حاکم است، بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۱۶ و ۶ درجه خواهد بود.فردا بوشهر با بیشینه دمای ۲۷ درجه بالای صفر و بندرعباس با بیشینه دمای ۳۱ درجه بالای صفر گرم‌ترین مراکز استان‌ها و زنجان با کمینه دمای ۲ درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.

 

منبع: فارس

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند