کد خبر: 163473

ورود نخستین گروه سرمایه‌گذاری خارجی به بورس ایران

روزنامه ایتالیایی «ایل سوله» نوشت: شرکت مدیریت دارایی آزیموت به فاصله دو سال از عقد توافق هسته‌ای و پایان تحریم‌ها، نخستین گروه سرمایه‌گذاری خارجی وارد بورس شد.

ورود نخستین گروه سرمایه‌گذاری خارجی به بورس ایران
سرویس بازار -

این روزنامه روز چهارشنبه با عنوان «آزیموت وارد ایران شد» افزود: این هولدینگ بزرگ مستقر در شهر میلان، ۲۰ درصد از سهام شرکت ایرانی مدیریت دارایی انتخاب مفید را خرید و اولین گروه سرمایه‌گذاری خارجی است که در دوره پسابرجام با خرید سهام یک شرکت مالی ایرانی، وارد بازار بورس ایران شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، بر اساس توافق آزیموت و مفید، که جزئیات آن منتشر نشده، طرفین هدف ایجاد یک پلتفرم مشاوره مالی داخلی و تاسیس صندوق سرمایه‌گذاری در خارج برای تسهیل دسترسی سرمایه‌گذاران خارجی به بازار سرمایه ایران را دنبال می‌کنند. طرفین همچنین اعلام کرده‌اند که شراکت آنها مطابق با مقررات تحریم‌های اقتصادی خواهد بود.

سرجیو آلبارلی، مدیرعامل آزیموت عقیده دارد که ایران یک بازار بزرگ نوظهور است که از ظرفیت‌های یک بازار پیشرفته برخوردار است. ایران دومین اقتصاد بزرگ خاورمیانه و هجدهمین اقتصاد جهان با جمعیت حدود ۸۰ میلیون نفر و ذخایر غنی نفت و گاز و معادن است. این کشور پس از سال‌ها تحریم اقتصادی، نیازمند توسعه زیرساخت‌های خود است و امید دارد که بتواند در سال ۲۰۲۰ از رشد اقتصادی بیش از ۴ درصد برخوردار شود.

 

منبع: ایرنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.08)
1329.5
1.0
مثقال طلا (%0)
623200
سکه امامی (%0)
1479900
دلار (%0)
4500
یورو (%0)
5523
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.