کد خبر: 169047

آخرین وضعیت ۴ نماینده ایران برای اخذ مجوز حرفه‌ای آسیا

در حالی که حذف نفت تهران از لیگ قهرمانان آسیا قطعی به نظر می‌رسد، به ترتیب تیم‌های تراکتورسازی، پرسپولیس و استقلال توانستند بخشی از مشکلات مالی خود را حل کنند.

آخرین وضعیت ۴ نماینده ایران برای اخذ مجوز حرفه‌ای آسیا
سرویس جامعه -

مهلت چندروزه فدراسیون فوتبال به تیم‌های استقلال، پرسپولیس، تراکتورسازی و نفت تهران برای ارائه مدارک و مستندات و حل مشکلات مالی این تیم‌ها به منظور صدور مجوز حرفه‌ای این باشگاه‌ها که قصد حضور در لیگ قهرمانان آسیا را دارند، تا یکی، دو روز دیگر به پایان می‌رسد و کمیته بدوی صدور مجوز حرفه‌ای آخرین نظر خود را درباره این چهار تیم اعلام می‌کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، بعد از مهلت فدراسیون، مدیران نفت تهران هیچ اقدامی در جهت رفع مشکلات و ارائه مستندات نکردند تا حذف این تیم تقریبا قطعی شود و دیگر تیم‌های لیگ برتری مانند ذوب‌آهن خودشان را برای ارائه مستندات آماده کنند.

در سوی دیگر، تراکتورسازی تبریز پیشرفت بسیار خوبی در روزهای گذشته داشته و با پرداخت بخشی از بدهی‌ها و توافق با شاکیان، گام بسیار بزرگی برای اخذ مجوز حرفه‌ای برداشته و با ادامه این روند، سرخپوشان تبریزی در فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا حضور خواهند داشت.

علیرغم خبرهایی که پیرامون استعفای علی اکبر طاهری از مدیریت پرسپولیس تیم شنیده می‌شود، مدیران این باشگاه هم توانستند بخشی از مشکلات مالی خود را حل کنند و با توافق یا پرداخت مطالبات طلبکاران می‌توانند در لیگ قهرمانان آسیا حاضر باشند.

استقلالی‌ها هم با توجه به حجم بالای بدهی‌های خود، تواستند گام‌های مفیدی بردارند اما کماکان خطر حذف از آسیا و نگرفتن مجوز حرفه‌ای را احساس می‌کنند. در حال حاضر استقلال از نظر حل مشکلاتش عقب‌تر از تراکتورسازی و پرسپولیس است و نسبت به این دو تیم کار بیشتری دارد.

سخنگوی دولت، هفته گذشته از کمک دولت به سرخابی‌ها برای حل مشکلات مالی این دو تیم خبر داد و به نظر می‌رسد که سه تیم تراکتورسازی، پرسپولیس و استقلال مجوز حضور در آسیا را به دست می‌آورند.

در صورتی که هر کدام از این چهار تیم نتوانند مجوز حرفه‌ای را بگیرند، به ترتیب، ذوب آهن، سپاهان و پیکان شانس جایگزینی دارند.

 

منبع: ایسنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.