ولخرجی‌های جنجال‌برانگیز مکرون

ولخرجی‌های جنجال‌برانگیز مکرون

رسانه‌های فرانسه گزارش کرده‌اند امانوئل مکرون رئیس‌جمهوری جوان این کشور، ۳۱ هزار دلار خرج آرایش چهره خود کرده است؛ این درحالی است که الیزه، سیاست کاهش هزینه‌های دولتی را در پیش گرفته است.

روزنامه فرانسوی لو پوان گزارش کرد ناتاشا ام، آرایشگر سرشناس فرانسوی دو فاکتور هزینه آرایش رئیس‌جمهوری فرانسه را به کاخ الیزه ارسال کرده که مبلغ آنها ۲۶ هزار یورو، معادل ۳۱ هزار دلار است.

به گزارش تجارت‌نیوز، از زمان انتشار این گزارش در روز پنج‌شنبه ۲۴ آگوست ۲۰۱۷، رسانه‌های فرانسه، رئیس‌جمهوری جوان این کشور را برای این ولخرجی‌ها مورد انتقاد قرار داده‌اند. براساس فاکتورهایی که ناتاشا ام ارائه کرده، مکرون در سه ماه گذشته ۳۱ هزار دلار خرج مواد آرایشی خود کرده است.

کاخ الیزه در پاسخی جنجال‌‌برانگیز تلاش کرده این ولخرجی‌ها را توجیه کند. کاخ الیزه اعلام کرد نیاز فوری رئیس‌جمهوری به آرایشگر موجب بالا رفتن این هزینه‌ها شده و این موضوع تکرار نخواهد شد.

موضوع هزینه‌های آرایش مکرون موجی از انتقادات را در جامعه فرانسه به راه انداخته است، به ویژه اینکه او پیش از این اعلام کرده بود، سیاست کاهش هزینه‌های دولتی را در پیش خواهد گرفت.

موضوع هزینه‌های هنگفت آرایش رئیس‌جمهوری فرانسه، محدود به امانوئل مکرون نیست. پیش از او فرانسوا اولاند ۳۰ هزار یورو و نیکولا سارکوزی ۲۴ هزار یورو در این زمینه هزینه کرده بودند.

برخی از کاربران فرانسوی فضای مجازی، با تمسخر و تعجب پرسیده بودند که چرا هزینه‌های آرایش بانوی اول فرانسه کمتر از رئیس‌جمهوری است.

 

منبع: مهر

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند