ونزوئلا دومین ارز مجازی را منتشر می‌کند

پس از انتشار موفقیت‌آمیز ارز مجازی پترو از سوی ونزوئلا، این کشور قصد دارد دومین ارز مجازی خود را نیز منتشر کند.
ونزوئلا دومین ارز مجازی را منتشر می‌کند

پس از انتشار و فروش نخستین ارز مجازی «پترو»، رئیس‌جمهور ونزوئلا اعلام کرد که هفته آینده نیز دومین ارز مجازی را با پشتوانه فلزات منتشر می‌کند که در این صورت ونزوئلا به نخستین کشور با دو ارز مجازی تبدیل خواهد شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از راشاتودی، پس از انتشار موفقیت‌آمیز ارز مجازی پترو از سوی ونزوئلا، این کشور قصد دارد دومین ارز مجازی خود را نیز منتشر کند.

شبکه خبری تلویزیونی گلوویژن اعلام کرد: در صورتی‌که ونزوئلا دومین ارز مجازی خود را منتشر کند به نخستین کشوری تبدیل خواهد شد که دو ارز مجازی را در کشورش تاکنون رایج کرده است.

این شبکه تلویزیونی همچنین اعلام کرد: نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهور ونزوئلا؛ پیش‌تر اعلام کرده بود که این ارز مجازی توسط ذخایر نفت این کشور پشتیبانی می‌شود و ارز جدید هم به پشتوانه فلزات این کشور منتشر خواهد شد. قرار است این ارز مجازی جدید هفته آینده در این کشور منتشر شود.

ونزوئلا تلاش می‌کند تا با استفاده از ارزهای مجازی در این کشور سلطه دلار را در بازارهای جهانی به‌ویژه به کشور خودش کاهش دهد. رئیس‌جمهور این کشور قبلا هم به کشورهای تولیدکننده نفت پیشنهاد داده بود تا در مبادلات نفتی به جای دلار از ارزهای مجازی استفاده کنند.

کارشناسان معتقدند؛ استفاده از ارزهای مجازی برای کشورهایی که نرخ مبادله ارز آن‌ها نسبت به دلار ضعیف‌تر است شرایط بهتری را رقم خواهد زد.

همچنین این کارشناسان می‌گویند استفاده از ارزهای مجازی برای کشورهایی با تورم بسیار بالا مناسب‌تر است. طی سال‌های گذشته تورم در ونزوئلا به ۷۰۰ درصد رسیده بود.

همچنین برخی معتقدند ارزهای مجازی روش خوبی برای تحریم‌های کشورها علیه آنها است از جمله این‌ها تحریم‌های دلاری است که معمولا از سوی آمریکا برای برخی کشورها از جمله ونزوئلا اعمال شده است.

آمریکا به ونزوئلا هشدار داده است که استفاده از ارزهای مجازی، آن‌ها را مشمول جریمه خواهد کرد.

 

منبع: فارس

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز