ویترین ارزی روزنامه‌ها در روز دلار تک نرخی

در روز نخست اجرای ارز تک نرخی در اقتصاد ایران هرکدام از روزنامه‌ها به شکلی این موضوع را یا تیتر یک خود کردند یا اینکه بخشی از صفحه نخست خود را به این موضوع اختصاص دادند.
ویترین ارزی روزنامه‌ها در روز دلار تک نرخی

در روز نخست اجرای ارز تک نرخی در اقتصاد ایران هرکدام از روزنامه‌ها به شکلی این موضوع را یا تیتر یک خود کردند یا اینکه بخشی از صفحه نخست خود را به این موضوع اختصاص دادند.

به گزارش تجارت‌نیوز، روزنامه هفت صبح تیتر زده است: «دلار تلگرام شهردار» این روزنامه سپس توضیح داده که چگونه انتظارات مردم در هر سه موردی که اشاره کرده به واقعیت پیوستند.

«دلار ۴۲۰۰ تومان » تیتر روزنامه آفتاب یزد است که در گزارش یک خود به نقل از اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور، تیتر زده است: عرضه دلار بالاتر از ۴۲۰۰ تومان، قاچاق است.

این روزنامه همچنین به این جمله معاون اول رئیس جمهوری اشاره کرده که گفته است: «به هرکس دلار بخواهد، با همین نرخ ۴۲۰۰ تومان می دهیم».

اما روزنامه جام جم با تیتر «امان از دلار» به این مساله پرداخته که افزایش نرخ ارز، تولیدکنندگان را با مشکلات جدی مواجه کرده است. این روزنامه که به نظر می‌رسد سخنان معاون اول رئیس جمهور را چندان پوشش نداده نوشته است: افزایش قیمت دلار در شرایط رکودی کشور باعث بهم ریختگی بازار شده و فعالان و تولیدکنندگان نسبت به دلار شش هزار تومانی هشدار می‌دهند.

اما روزنامه آرمان تیتر زده است: «ارز تک نرخی شد؛ ۴۲۰۰ تومان» و اشاره کرده که جهانگیری پس از جلسه با رئیس جمهور چنین خبری را اعلام کرده است. این روزنامه همچنین مدعی شده که از عوامل پنهان نقش سفته‌بازان در بازار دلار گزارشی تهیه کرده و تیتر زده است: «آقای روحانی! دست‌ها را رو کنید»

روزنامه ایران نیز تیتر زده است: «دلار ۴۲۰۰ تومان شد». در گزارش این روزنامه اشاره شده که دلار ۴۲۰۰ تومانی تصمیم ستاد اقتصادی دولت برای مدیریت بازار ارز است. همچنین به این سخن جهانگیری اشاره شده است: «فعالان اقتصادی و مردم دغدغه‌ای برای تامین ارزشان نداشته باشند».

«دلار با ۴۲۰۰ تومان تک نرخی شد» تیتر روزنامه شرق در روز نخست تک نرخی شدن ارز است که در گزارش این روزنامه نیز اشاره شده که این تصمیم جلسه فوق‌العاده ستاد اقتصادی دولت از امروز اعمال می‌شود.

روزنامه قانون هم با اشاره به تصمیم جدید ارزی دولت تیتر زده است: «پاتک دولت به دلار».

اما روزنامه دنیای اقتصاد با تیتر«تصمیم غیرمنتظره برای دلار، فروش فقط با نرخ ۴۲۰۰» نوشته که جهانگیری گفته است: «هیچ نرخ ارزی جز ۴۲۰۰ تومان را به رسمیت نمی‌شناسیم» همچنین اشاره شده که جهانگیری اعلام کرده است: «خریدوفروش با قیمت‌های دیگر به عنوان قاچاق تلقی می‌شود.»

این روزنامه در گزارشی دیگر با بررسی تحولات بازار دلار تیتر زده است: «مثلث نوسان‌ساز ارزی» و سپس اتفاقات ارزی اقتصاد ایران را مورد واکاوی قرار داده است.

روزنامه‌های دیگر نیز به اشکال مختلف تیتری را به بحث دلار اختصاص داده‌اند:
روزنامه همشهری: دلار تک نرخی شد؛ ۴۲۰۰ تومان
روزنامه آسیا: ارز تک نرخی!
روزنامه همدلی: خرید بدشگون
روزنامه وطن امروز: دلار رکورد زد، دولت باز هم وعده داد
روزنامه قدس: تلاش برای تعیین مرز در تلاطم ارز

این مطلب را به اشتراک بگذارید