موضوعات داغ:

پاسخگویی به بیش از 90 درصد خواسته‌های شهروندان با سامانه 1888

پاسخگویی به بیش از 90 درصد خواسته‌های شهروندان با سامانه 1888

سد معبر دستفروشان، تغییر کاربری مسکونی به تجاری و سد معبر اصناف به ترتیب مهم‌ترین خواسته‌های شهروندان از مدیریت شهری طی یک سال گذشته بود.

نصراله آبادیان، شهردار منطقه 11 در گفتگو با خبرنگار تجارت‌نیوز، گفت: علاوه بر موارد بالا رنگ‌آمیزی و نماسازی، آلودگی و مزاحمت‌های ناشی از ساخت و ساز شهری نیز در فهرست موارد گلایه‌مندی و شکایت شهروندان و ساکنان منطقه 11 ثبت‌شده در سامانه 1888 قرار دارد.

آبادیان همچنین افزود: مقایسه درخواست شهروندان در دو سال 94 و 95 نشان می‌دهد که گلایه‌مندی شهروندان در موضوعات سد معبر دست‌فروشان و سد معبر اصناف در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش محسوسی داشته است.

شهردار منطقه 11 ادامه داد: از مجموع پیام‌های ارسالی به منطقه؛ 263 فقره (86 درصد) مورد رسیدگی قرار گرفته و 44 فقره (14 درصد) در دست اقدام است که این آمار نشان می‌دهد کیفیت رسیدگی به پیام‌های پاسخگویی شده در منطقه 11 برابر با 90 درصد است.

آبادیان همچنین در ارتباط با میزان تحقق خواسته‌های شهروندان گفت: تعداد 163 فقره از پاسخ‌های مناطق منجر به تحقق خواسته شهروند (نتیجه نهایی) شده است و 16 فقره از پاسخ‌ها در فرآیند رسیدگی مورد بازخوردگیری منفی (معترض، بدون اقدام و…) قرار گرفته است.

گفتنی است منطقه 11 در رسیدگی به شکایات مردمی ثبت شده در سامانه 1888 در مقایسه با ارزیابی سال 94 از وضعیت متوسط در سال 95 به وضعیت خیلی خوب ارتقا یافته است.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند