پاسخ مدیرعامل ایران‌ایر به شایعه توقف فروش هواپیما به ایران

پاسخ مدیرعامل ایران‌ایر به شایعه توقف فروش هواپیما به ایران

مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) به شایعات مطرح شده درباره توقف فروش هواپیما به ایران پاسخ داد.

فرزانه شرف‌بافی در نشست خبری با خبرنگاران اظهار کرد: با وجود صحبت‌هایی که درباره محدودیت یا جلوگیری از فروش هواپیما به ایران مطرح شده و صحبت از نظارت و پیگیری جدید در این زمینه می‌دهند، قطعاً ورود هواپیماها به ایران متوقف نمی‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، به گفته وی این امکان وجود دارد که صدور مجوزهای خزانه‌داری آمریکا قدری طولانی شود اما موانع جدید باعث اجرایی نشدن قراردادها نخواهند شد.

مدیرعامل ایران‌ایر با بیان اینکه این شرکت هرگز در فعالیت‌های نظامی حضور نداشته تاکید کرد: همانطور که هواپیمایی که پس از برجام وارد ایران شدند، در استفاده‌های تجاری به کار گرفته می‌شوند، ایران ایر همواره رسالت خود را در حوزه تجاری و جابه‎جایی مسافران تعریف کرده و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

شرف‌بافی ادامه داد: ما در حال حاضر در ۲۸ مسیر خارجی و ۷۶ مسیر داخلی فعالیت می‌کنیم و خوشبختانه ورود هواپیماهای جدید ATR به ایران باعث شده فرودگاه‌های کوچک نیز بار دیگر فعالیت خود را گسترش دهند.

ایران‌ایر یکی از رسالت‌های خود را در توسعه فعالیت فرودگاه‌های کوچک تعریف کرده و امیدواریم با ورود هواپیماهای جدید این فعالیت توسعه یابد.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند