پایانه‌ صادراتی گل و گیاه در تهران راه‌اندازی می‌شود

مدیر کل دفتر امور گلخانه‌ها، گیاهان دارویی و قارچ وزارت جهاد کشاورزی از پرداخت۲۰میلیارد تومان تسهیلات از صندوق توسعه ملی برای تجهیز، تکمیل و راه‌اندازی پایانه صادراتی گل و گیاه کشور خبر داد.
پایانه‌ صادراتی گل و گیاه در تهران راه‌اندازی می‌شود

غلامرضا تقوی گفت: به‌زودی پایانه صادراتی گل و گیاه در مساحت ۱.۵هکتار فضای باز و پنج هزار متر مربع گلخانه در تهران راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی با بیان اینکه با راه‌اندازی این پایانه صادراتی، پیش‌بینی می‌شود صادرات گل و گیاه حداقل ۱۰ تا ۱۵ درصد نسبت به سال قبل افزایش یابد، افزود: فعالیت پایانه صادراتی گل و گیاه به رونق اقتصادی این محصول، کاهش ضایعات و کاهش قیمت گل‌های شاخه بریده کمک می‌کند.

مدیر کل دفتر امور گلخانه‌ها، گیاهان دارویی و قارچ وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه سال گذشته ۲۴ میلیارد دلار صادرات گل و گیاه کشور بوده است، اظهار داشت: سال گذشته با توجه به نوسانات قیمت در داخل و محدودیت‌های گمرکی بخشی از فروش گل و گیاه کشور به عراق کاهش داشت، اما امیدورایم با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، راه‌اندازی پایانه صادراتی و فعال شدن میز صادرات گل و گیاه، صادرات این محصول افزایش یابد.

مدیر کل دفتر امور گلخانه‌ها، گیاهان دارویی و قارچ معاونت امور باغبانی گفت: پایانه صادراتی گل و گیاه در تهران و در احمد آباد مستوفی شهرستان اسلام شهر واقع شده که فاصله کمی با برخی از زیر ساخت‌های ریلی و هوایی مانند فرودگاه امام خمینی (ره) دارد و این امر کمک می‌کند صادرات گل و گیاه با سرعت بیشتری انجام شود.

 

منبع: وزارت جهاد کشاورزی

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز