پایان دوران نیروگاه‌های زغال‌سوز تا ۷ سال دیگر

پایان دوران نیروگاه‌های زغال‌سوز تا ۷ سال دیگر

دولت انگلیس برنامه‌ای را برای پایان دادن به دوران ۱۴۰ ساله فعالیت نیروگاه‌های زغال‌سوز تا سال ۲۰۲۵ رونمایی کرد.

یکی از هشت نیروگاه زغال‌سوز انگلیس قرار است امسال تولید برق را متوقف کند و دولت این کشور اعلام کرده مقررات جدیدی را به اجرا خواهد گذاشت که همه نیروگاه‌ها را وادار می‌کند تا سال ۲۰۲۵ تعطیل شوند.

به گزارش تجارت‌نیوز، حذف زغال سنگ یکی از سیاست‌های سبز حزب محافظه‌کار انگلیس بوده و برنامه پیاده‌سازی آن در آستانه سخنرانی ترزا می، نخست‌وزیر این کشور درباره محیط‌زیست اعلام شده است.

اگرچه سه نیروگاه در سال ۲۰۱۶ تعطیل شدند و انتظار می‌رود فعالیت‌های نیروگاه‌های زغال‌سوز تا سال ۲۰۲۲ متوقف شود، آخرین نیروگاه‌های باقی مانده به دلیل استانداردهای جدید آلودگی در اکتبر سال ۲۰۲۵ تعطیل خواهند شد.

نیروی تولید شده با زغال سنگ در سال‌های اخیر که مالیات انتشار کربن به منظور مقابله با انتشار گازهای گلخانه‌ای و رونق انرژی تجدیدپذیر افزایش یافته، با کاهش روبرو شده است.

نیروی تولید شده با زغال سنگ در سال ۲۰۱۷ تنها دو درصد از سبد انرژی انگلیس را تشکیل داد که در مقایسه با ۹ درصد در سال ۲۰۱۶ و ۲۲ درصد در سال ۲۰۱۵ کاهش داشت.

در این بین، گزینه‌های که آلایندگی کمتری دارند مانند انرژی تجدیدپذیر و نیروی هسته‌ای، بیش از نیمی از سیستم تولید نیروی این کشور را تشکیل دادند.

بر اساس گزارش ایندیپندنت، دولت انگلیس به منظور عمل به اهداف تغییرات جوی، محدودیت انتشار حداکثر ۴۵۰ گرم دی اکسید کربن برای هر کیلووات ساعت برق تولید شده را تعیین کرده تا عرصه را برای فعالیت سایر نیروگاه‌های زغال‌سوز تنگ‌تر کند.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند