پایان عملیات اجرایی ۱۱ هزار واحد مسکونی در مناطق زلزله‌زده

پایان عملیات اجرایی ۱۱ هزار واحد مسکونی در مناطق زلزله‌زده

رئیس ستاد هماهنگی بازسازی کرمانشاه، گفت: عملیات اجرایی ۱۶ هزار واحد مسکونی در مناطق زلزله‌زده آغاز شده بود که تاکنون ۱۱ هزار واحد مسکونی به پایان رسیده است.

رضا خواجه‌ای رئیس ستاد هماهنگی بازسازی کرمانشاه، با بیان اینکه ۱۲ ستاد معین در مناطق شهری و روستایی استان کرمانشاه مستقر شده‌اند، اظهار کرد: تاکنون ۱۵ هزار و ۸۱۰ واحد مسکونی آواربرداری و ۶ هزار و ۷۷۵ واحد مسکونی پی‌کنی شده و ۳ هزار و ۵۰۰ واحد نیز در مرحله ستونزنی قرار دارند.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی در ادامه افزود: خوشبختانه با همکاری و مشارکت مردم توانستیم دیوارچینی ۷۰۰ واحد مسکونی را به پایان برسانیم و اسکلت زنی ۲ هزار و ۱۰۰ واحد نیز در حال انجام است و اجرای سقف ۳۵۰ واحد نیز به پایان رسیده است.

رئیس ستاد هماهنگی بازسازی کرمانشاه با بیان اینکه عملیات تعمیری ۱۶ هزار واحد آغاز شده است، گفت: خوشبختانه عملیات تعمیراتی ۱۱ هزار واحد مسکونی در شهرها و روستاها به پایان رسیده و مردم می‌توانند در این واحدها ساکن شوند.

خواجه‌ای با اشاره به اینکه تا امروز به ۲۰ هزار واحد مسکونی کمک بلاعوض پرداخت شده است، تاکید کرد: تمامی اقدامات لازم جهت اسکان موقت زلزله‌زدگان انجام شده و هم اکنون در حال تهیه اسکان دائم متقاضیان هستیم.

وی، تصریح کرد: ۱۵ هزار واحد کانکس به متقاضیان تحویل داده شده و در شهرها و روستاها نیز به ۴ هزار و ۶۵۰ خانوار کمک اجاره پرداخت شده است.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند