وزیر صنعت، معدن و تجارت:

پتانسیل ساخت کشتی در حوض‌های خشک بندرعباس وجود دارد

پتانسیل ساخت کشتی در حوض‌های خشک بندرعباس وجود دارد

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: طرح حوض‌های خشک تعمیر انواع کشتی در بندرعباس این پتانسیل را دارد که به سمت ساخت کشتی نیز در آینده‌ای نزدیک حرکت کند.

محمدرضا نعمت‌زاده عصر چهارشنبه در حاشیه مراسم افتتاح حوض‌های خشک تعمییرات کشتی و سکوهای گاز و نفت در بندرعباس در جمع خبرنگاران با اشاره به تکمیل و بهره‌برداری این حوض‌های خشک پس از سال‌ها، اظهار کرد: شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی و شرکت ملی نفتکش ایران به عنوان دو شرکت بزرگ و خصوصی دارای کشتی‌های سنگین از نزدیک طرح را دیدند و ایزوایکو نیز آماده خدمت و کار در این طرح است که شرکت عظیم گسترش به عنوان مجموعه تابعه ایزوایکو مسئولیت این حوض‌های خشک را بر عهده دارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی با اشاره به مشکلات فرا روی صنایع دریایی در دوران تحریم، افزود: توافقات همکاری با شرکت‌های کشتی‌سازی در دوران تحریم دچار تاخیر شد و مشتریان تعمیرات و ساخت کشتی‌های خود را به خارج از کشور می‌بردند اما امروز با توجه به سیاست‌ها و تاکیدات مقام معظم رهبری، توجه دولت و مجلس شورای اسلامی به صنایع دریایی از تمام ظرفیت داخل استفاده می‌کنیم و تلاش خواهد شد به بهترین وجه رضایت مشتری جلب شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه یکی از دکل‌های حفاری حدود یک ماه است وارد حوضچه شماره یک طرح شده و تعمیراتش آغاز شده است، افزود: یک کشتی نیز در ورودی حوضچه شماره دو آماده است که پس از آبگیری حوضچه ظرف دو سه روز آینده وارد تعمیرات اساسی خواهد شد.

مهندس نعمت‌زاده با تاکید بر رقابت‌پذیری و استفاده حداکثری از امکانات موجود، گفت: این طرح با تعمیرات آغاز شد و قطعا باید به سمت ساخت کشتی نیز در آینده‌ای نزدیک برود که این پتانسیل را نیز دارد.

وی استفاده از تمامی امکانت صنعتی و خدماتی را در کنار هم برای پیشبرد طرح ضروری دانست و عنوان کرد: حدود یک ماه پیش شرکت مشترکی توسط ایدرو، شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی و شرکت ملی نفتکش ایران راه‌اندازی شد که شاید یک شرکت تعمیرات یا کشتی‌سازی بین‌المللی نیز به این جمع اضافه شود.

 

منبع: مهر

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند